Dobry start w UK: mini-poradnik dla imigrantów szukających zatrudnienia na wyspach

oto praca finanseJesteś Polakiem zamierzającym pracować w Anglii? Będzie dobrze! Większość cudzoziemców ma jedną przewagę nad swoimi brytyjskimi kolegami lub konkurentami: biegle posługują się co najmniej jednym językiem niż wielu obywateli brytyjskich. Jest to istotny atut, jeśli rozważasz pracę w Wielkiej Brytanii, bowiem zawsze jest duże zapotrzebowanie na osoby posługujące się językami obcymi, od inżynierów po nauczycieli, od lokalnych urzędników państwowych po personel sprzedaży. Szczególnie poszukiwani są wysoko wykwalifikowani ludzie biegle posługujący się językami używanymi przez tradycyjne społeczności migrantów w Wielkiej Brytanii.

Pierwsze kroki do pracy w Wielkiej Brytanii

Pomimo zapotrzebowania na osoby posługujące się językiem obcym, angielski pozostaje podstawowym wymogiem w odniesieniu do większości osób pracujących w Wielkiej Brytanii. Jeśli potrzebujesz zezwolenia na pracę w Wielkiej Brytanii, znajomość języka angielskiego jest koniecznością, a jeśli potrzeba Ci gotówki na dobry start i jeżeli pracujesz w uk to pomoże ci. Wielu cudzoziemców, którzy rozważają pracę w Wielkiej Brytanii, wymaga takiego pozwolenia na pracę lub zezwolenia na wjazd. Nie dotyczy to obywateli większości państw członkowskich UE i niektórych innych krajów. Aby uzyskać szczegółowe informacje, należy skontaktować się z brytyjską agencją graniczną.

Pozwolenia na pracę wydawane są w systemie punktowym. Jeśli przyjeżdżasz do Wielkiej Brytanii na zlecenie ekspatriantów, tak zwany transfer wewnątrz firmy lub masz ofertę pracy w Wielkiej Brytanii, twój pracodawca będzie działał jako sponsor. Mogą ubiegać się o zezwolenie na pracę w Twoim imieniu. Twoim obowiązkiem jest jednak zapewnienie spełnienia wymagań dotyczących pracy w Wielkiej Brytanii.

Dla osób planujących pracę w Wielkiej Brytanii, których język angielski wymaga odświeżenia, warto dodać iż istnieje kilka szkół językowych i brytyjskich uniwersytetów oferujących kursy językowe, czasami dostępne również online. Program ESOL (angielskiego dla osób mówiących w innych językach) Uniwersytetu w Cambridge oferuje szeroki zakres certyfikatów i profesjonalnych egzaminów z języka angielskiego, np. Certyfikat Business English (BEC). Kolejnym jest CIELT (Certificate in English Language Test) przyznawany przez College of Excellence; oraz dwa długookresowe systemy testowe, IELTS i TOEFL, oferowane przez kilka instytucji na całym świecie, w tym British Council. Sprawdź listę zatwierdzonych egzaminów z języka angielskiego, które spełniają wymagania niezbędne do uzyskania zezwolenia na wjazd.

Znalezienie pracy w Wielkiej Brytanii

Istnieje wiele zalecanych źródeł dla osób, które chcą pracować w Wielkiej Brytanii. Gazeta “Guardian” jest powszechnie uznawana za najlepsze źródło wiedzy dla poszukiwaczy wykwalifikowanych osób w Wielkiej Brytanii. Wszystkie duże i renomowane firmy, szczególnie te, które chcą dotrzeć do międzynarodowej siły roboczej, reklamują swoje oferty pracy w The Guardian, dlatego warto być na bieżąco z zasobami tej gazety.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *