DMSO – naturalny preparat na ból

thermometer-1539191_640

DMSO to preparat, który cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Wykazuje działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe oraz pomaga w wielu schorzeniach. Jaki lek kryje się pod jego nazwą? Skąd tak ogromne zainteresowanie preparatem? Sprawdźmy!

Co to jest DMSO?

Pod nazwą DMSO kryj się dimetylosulfotlenek, związek siarki organicznej pozyskiwany z miazgi drzewnej. Występuje w postaci bezbarwnego, bezwonnego oraz klarownego płynu. DMSO jest wytwarzany podczas normalnego rozkładu roślin, a więc w małych stężeniach można go spotkać także w wielu produktach żywnościowych. Korzenie DMSO sięgają połowy XIX wieku. Początkowo zastosowanie znalazł w niemieckim przemyśle chemicznym. Z czasem dostrzeżono także inne jego dobroczynne właściwości i tak DMSO znalazł zastosowanie w medycynie.

DMSO – działanie

Na DMSO uczeni przeprowadzili liczne badania, które wykazały, że wywiera on dobroczynny wpływ zarówno na ludzki, jak i na zwierzęcy organizm. Przede wszystkim wykazuje bardzo silne właściwości przeciwzapalne, antyoksydacyjne oraz przeciwbólowe. Jego lecznicze właściwości oparte są na połączeniu naturalnego przeciwutleniacza z rozpuszczalnikiem. Chyba nie ma innego drugiego takiego biologicznego rozpuszczalnika, który dostarcza składników odżywczych i środków leczniczych do wnętrza organizmu. Może wchłaniać się przez skórę, być spożywany w formie mieszanki do picia lub podawany w zastrzykach.

DMSO – cudowny preparat na ból

Przede wszystkim DMSO to preparat, który sprawdza się w leczeniu schorzeń, które powodują różnego typu bóle i tym samym utrudniają normalne funkcjonowanie. Jest środkiem silnie przeciwzapalnym oraz blokującym ból. Może być stosowany miejscowo do leczenia bólu głowy, kości, mięśni oraz stawów. Świetnie się sprawdza też jako środek na ukąszenia owadów, nie tylko redukuje ból, ale także odczyn zapalny. Równie imponująca jest lista chorób, które dobrze reagowały na jego stosowanie. DMSO działa na wszelkiego typu zapalenia, w tym stawów, którym bardzo często towarzyszy silny ból.

Inne korzyści ze stosowanie DMSO

Jakie jeszcze korzyści niesie ze sobą ten cudowny specyfik? DMSO jest zabójcą bakterii, wirusów i grzybów. Poprawia krążenie krwi, wspomaga walkę z chorobami skóry (łuszczycą, trądzikiem oraz bliznami potrądzikowymi) oraz poprawia pracę serca. Wykazano także, że DMSO działa silnie moczopędnie, a poza tym jest skuteczny w leczeniu infekcji pęcherza moczowego i przewlekłej choroby zapalnej pęcherza moczowego. Pomaga także zwalczyć kamienie żółciowe, wrzody trawienne oraz wspomaga system odpornościowy. Sprawdza się także w leczeniu schorzeń, które nie reagowały na inne środki tak jak np. przy uszkodzeniu mózgu oraz schizofrenii.

DMSO to z pewnością wyjątkowy preparat. Z powodzeniem może być stosowany przez całą rodzinę – dzieci, nastolatki, osoby dorosłe oraz seniorów rodu, gdy jest preparatem wolnym od skutków ubocznych. Jest to środek o bardzo szerokim spektrum działania, więc każdy, chce się cieszyć dobrym zdrowiem powinien pomyśleć o stosowaniu DMSO.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *