Długo odwlekana wizyta u dentysty? Koniec ze strachem!

oto praca dentystaZbyt wielu z nas unika dentysty z powodu strachu i niepokoju, jak wynika z corocznych ankiet. Dlaczego więc odczuwamy strach przed dentystą? Ludzie są zaniepokojeni wizytami stomatologicznymi z różnych powodów. Niektórzy przewidują ból. Inni martwią się, że dentysta kalisz może być niedoświadczony lub zaniedba ich obawy.

Dodatkowe stresory obejmują negatywne wspomnienia z przeszłych doświadczeń, a nawet sterylny zapach który ma każdy gabinet dentystyczny. Czasami po prostu przerywanie codziennej rutyny z powodu wizyty u dentysty wywołuje niepokój.

Jeśli nie zostanie to określone, lęk stomatologiczny może prowadzić do problemów zdrowia jamy ustnej, co z kolei może wymagać większego leczenia stomatologicznego.

Zaufanie i komunikacja pomagają zmniejszyć stres

Jednym z najważniejszych czynników w przezwyciężaniu lęku stomatologicznego jest dobra komunikacja między tobą a twoim dentystą. Kiedy czujesz się dobrze poinformowany i rozumiesz wszystko, co się dzieje podczas wizyty, zwykle mniej się martwisz.

Ludzie często odczuwają pewien niepokój podczas wizyty u lekarza lub dentysty, jednakże, jeśli lęk pacjenta uniemożliwia dostęp do potrzebnej opieki, osoba powinna odbyć szczerą dyskusję z dentystą przed rozpoczęciem leczenia. Jako pracownicy służby zdrowia, dentyści są przeszkoleni w leczeniu pacjentów z lękiem. Wiele bezpiecznych i wygodnych technik może sprawić, że opieka stomatologiczna stanie się mniej stresująca, w tym stosowanie leków – aby tak było warto odwiedzić godny zaufania gabinet stomatologiczny kalisz jak http://dentysta-stomatolog.kalisz.pl/.

Wskazówki dotyczące zachowania spokoju podczas wizyty u dentysty

Jeśli denerwujesz się nadchodzącą wizytą w gabinecie stomatologicznym, spróbuj tych sposobów, aby ograniczyć swój niepokój:

Podziel się swoimi obawami. Jeśli jesteś spięty lub niespokojny, powiedz o tym swojemu dentystom i personelowi stomatologicznemu. Wyrażając swoje obawy pomożesz dentystom dostosować leczenie do swoich potrzeb.

Skoncentruj się na regularnym i powolnym oddychaniu podczas zabiegów stomatologicznych. Kiedy ludzie są zdenerwowani, mają tendencję do wstrzymywania oddechu, co zmniejsza poziom tlenu i zwiększa uczucie paniki. Podobnie jak w niektórych technikach medytacji, skupienie się na powolnym, regularnym oddychaniu pomaga zmniejszyć poziom stresu.

Posłuchaj melodii. Jeśli dźwięk wiertła Cię niepokoi, zabierz ze sobą ulubioną muzykę i słuchawki.
Zobacz, co jesz i pijesz. Unikaj kofeiny przed wizytą u dentysty. Jedz pokarmy wysokobiałkowe, które – w przeciwieństwie do słodkich pokarmów – działają uspokajająco.

Użyj sygnałów ręcznych. Wzmocnij swoją pozycję, zgadzając się z dentystą na sygnały ręczne, co ułatwi Ci komunikację ze stomatologiem. Kiedy poczujesz się nieswojo, zasygnalizuj lekarzowi, aby przerwał zabieg.

Wybierz czas spotkania w którym jest mniejsza szansa na to, że będziesz mocno zestresowany. Wybierz czas wizyty w gabinecie lekarskim, gdy masz mniejsze szanse na pośpiech lub gdy nie będziesz czuć się pod presją. Może to oznaczać spotkanie w sobotę lub poranek.

Na koniec – zanim zdecydujesz, jak stomatolog kalisz będzie tym, którego szukasz, poproś przyjaciół i krewnych o rekomendacje. Taka recenzja dentysty od kogoś, komu ufasz, może pomóc zmniejszyć Twój niepokój.

[TB]

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *