Karty kredytowe od co najmniej kilkunastu lat cieszą się ogromnym zainteresowaniem konsumentów, którzy poszukują dodatkowej gotówki. Jest to dobre rozwiązanie kredytowe, które jest dosyć nisko oprocentowane, pod warunkiem, że karta płacimy, a nie wypłacamy za jej pomocą pieniędzy z bankomatu. Podobnie jednak, jak w przypadku wielu innych zadłużeń, karta kredytowa niewłaściwie używana może spowodować sporo problemów.
Jednym z błędów osób, które posiadają kartę kredytową, jest płacenie nią za codzienne zakupy czy zwykłe wydatki. Często środki na karcie wliczamy do posiadanych oszczędności czy dostępnej gotówki, tymczasem należałoby zawsze z tyłu głowy mieć świadomość, że jest to zwykły kredyt, który trzeba będzie spłacić. Bardzo często limit środków, jakie banki udzielają na kartach kredytowych jest zbyt duży jak na możliwości kredytowe kredytobiorcy. Nie jest trudno dostać kartę ze sporym limitem, łatwo natomiast wydać znajdujące się na niej pieniądze. W efekcie co miesiąc spłacamy jedynie kwotę minimalną wymaganą do spłaty, natomiast spłata całej karty zaczyna ciągnąć się w nieskończoność. Wtedy warto szukać rozwiązania, które pozwoli szybciej pozbyć się zadłużenia.
Konsolidacja zadłużenia na karcie?
Kartę kredytową zawsze należy traktować jak każdy inny kredyt, który co miesiąc spłacamy w ratach. Jest to zobowiązanie, które dodatkowo obciąża nasz budżet, obniża natomiast zdolności kredytowe przy braniu innych kredytów. Często warto pozbyć się karty, jeśli chcemy wnioskować o duży kredyt hipoteczny. Nawet karta kredytowa z niewielkim limitem może bowiem znacznie obniżać nasza zdolność kredytową. Dobrym pomysłem na pozbycie się zadłużenia jest konsolidacja wszystkich dotychczas spłacanych zobowiązań. Wystarczy rozejrzeć się w ofercie kredytów konsolidacyjnych, które znajdziemy praktycznie w każdym banku. Na https://habzafinanse.com.pl/konsolidacja-chwilowek/ można znaleźć sporo informacji na temat konsolidacji, a także porównania wielu różnych kredytów, dzięki czemu bez problemu znajdziemy taki kredyt, który w stu procentach będzie spełniał nasze oczekiwania i będzie dopasowany do naszych możliwości finansowych.
Największe zalety konsolidacji
Jeśli decydujemy się na konsolidację kredytów czy zadłużenia na karcie kredytowej, otrzymujemy w efekcie jedną dużą ratę do comiesięcznej spłaty. Powstaje ona po zsumowaniu wszystkich zobowiązań, jednak jest sporo niższa od ich sumy, gdyż o wiele bardziej rozłożona w czasie. To dobre rozwiązanie dla osób, które brały zbyt wiele kredytów czy pożyczek i w pewnym momencie straciły swoją zdolność finansową. O konsolidacji warto pomyśleć odpowiednio wcześnie, czyli wtedy, gdy comiesięczne raty stają się naszym problemem, ale póki co spłacamy je na bieżąco. Jeśli bowiem któryś bank wypowie nam umowę karty kredytowej czy kredytu gotówkowego, dosyć szybko trafimy do bazy dłużników, a nasza zdolność i wiarygodność kredytowa spadną praktycznie do zera. A wtedy także szanse na otrzymanie kredytu konsolidacyjnego będą minimalne. Żaden bank nie chce bowiem udzielać kredytowania tym wnioskodawcom, którzy w przeszłości wykazywali się zbyt lekkim podejściem do spłacania swoich zobowiązań finansowych.
Sprawdź także:
Najlepszy kredyt konsolidacyjny