Dlaczego warto zamieszkać we Wrocławiu?

Artykuł 14

Wielu młodych ludzi postanawiających kupić nowe mieszkanie postanawia zamieszkać na stałe we Wrocławiu. Dlaczego w stolicy Dolnego Śląska osiedla się tak wiele osób? Zobacz dlaczego warto zamieszkać we Wrocławiu!

Chociaż Wrocław należy do tych polskich miast, w których ceny mieszkań plasują się w czołówce, to jednak każdego roku, każdego miesiąca inwestuje tutaj w nowe mieszkania mnóstwo osób. Oczywiście część osób kupujących nowe mieszkania we Wrocławiu to najzwyczajniejsi inwestorzy, którzy upatrują tutaj dobrej lokaty kapitału w okresie niskich stóp procentowych. Ale zdecydowana większość osób kupujących nowe mieszkanie we Wrocławiu lub okolicy czyni to z myślą, o życiu tutaj być może przez wiele lat lub nawet dziesięcioleci. Popularności tej lokalizacji raczej nikt się nie dziwi z uwagi na szereg zalet jakie wiążą się z zamieszkaniem we Wrocławiu. Należą do nich przede wszystkim: wysoki rozwój gospodarczy w okolicy dzięki czemu rozwój kariery zawodowej nie jest problemem, mnóstwo atrakcji zapewnianych przez samo miasto Wrocław, bogata historia miasta, lokalizacja stanowiąca znakomitą bazę wypadową w pobliskie góry, a także łagodny klimat.

Gospodarka we Wrocławiu

O dostępność ofert pracy w mieście raczej nie ma co się martwić, kwestią dyskusyjną jest natomiast wysokość zarobków. Ale prawdą jest, że jeśli ktoś potrzebuje po prostu się utrzymać, to jakąś pracę bez problemu znajdzie – nawet jeśli nie ma praktycznie żadnego przygotowania do pracy w zawodzie. Z drugiej jednak strony osoby wyspecjalizowane w jakimś konkretnym kierunku, posiadające wysokie kompetencje mogą we Wrocławiu rozwinąć przysłowiowe ‘skrzydła’. Nie brak tutaj wielkich inwestycji, to właśnie tutaj centrum logistyczne posiadają znane światowej skali firmy takie jak: Google, Volvo, HP, IBM, LG, Ryanair i wiele wiele innych. W okolicach miasta znajduje się wiele sporych zakładów produkcyjnych, w których jest zapotrzebowanie na dziesiątki tysięcy miejsc pracy. Różnego rodzaju specjaliści we Wrocławiu na pewno nie mogą narzekać na wysokość zarobków. W różnych magazynach branżowych można dowiedzieć się, że region Wrocławia charakteryzuje się najwyższym w Polsce PKB. Duże obroty w regionalnym przemyśle produkcyjnym pociągają za sobą ogromne zapotrzebowanie na rozmaite usługi, w których także pracę znajduje mnóstwo ludzi. Jednym słowem – we Wrocławiu opłaca się mieszkać.

We Wrocławiu się dzieje

Zwłaszcza młodzi mieszkańcy miasta bardzo sobie chwalą ogromną różnorodność atrakcyjność rozrywkową i kulturalną miasta. Nie bez powodu to właśnie Wrocław został uznany Europejską Stolicą Kultury w roku 2016. Każdego tygodnia odbywają się tutaj ważne wydarzenia kulturalne na skalę ogólnoeuropejską i światową. Nie brak tutaj różnego typu imprez sportowych, wspaniałych koncertów i wyszukanych lokali gastronomicznych. Co roku odbywają się organizowane przez miasto znane festiwale, takie jak: Międzynarodowy Festiwal Kina Amatorskiego i Niezależnego KAN (jedna z największych tego typu imprez w kraju), Festiwal Wysoki Temperatur, Wrocławskie Targi Dobrych Książek, Przegląd Młodej Sztuki w Ekstremalnych Warunkach SURVIVAL i wiele wiele innych. Bogactwo kulturalne i historyczne tego miasta, lokalizacja oraz warunki gospodarcze sprawiają, że Wrocław cały czas tętni życiem!

Mieszkania we Wrocławiu

Każdego roku we Wrocławiu powstaje mnóstwo kolejnych mniejszych i większych realizacji mieszkaniowych. To właśnie tutaj wybudowano najwyższy budynek mieszkalny w Polsce. Sky Tower we Wrocławiu ma 51 pięter i wysokość aż 212 metrów. Tę imponującą budowlę widać niemal z każdej części miasta. Pomimo, że na mieszkania w tego typu intratnych inwestycjach stać tylko niewielu, to jednak oferta nowych mieszkań w stolicy Dolnego Śląska jest niezwykle różnorodna. Oczywiście jak przystało na tak rozwinięte miasto ceny mieszkań blisko centrum są bardzo wysokie, ale już w inwestycjach zlokalizowanych na osiedlach peryferyjnych koszty mieszkań deweloperskich są rozsądne.

Wiele osób zastanawiających się nad zakupem nowego mieszkania we Wrocławiu stawia na osiedla leżące albo na obrzeżach miasta, albo w jego bezpośrednim sąsiedztwie. Do popularnych miejscowości inwestycyjnych pod Wrocławiem należą między innymi: Siechnice, Smolec, Złotniki, Żerniki Wrocławskie oraz Kąty Wrocławskie – chociaż nazw można by wymienić dużo więcej. Mieszkania w tego typu lokalizacjach charakteryzują się niezwykle atrakcyjnymi cenami wziąwszy pod uwagę bliskość centrum Wrocławia. Z drugiej strony nawet osoby od niemal zawsze mieszkające w centrum miasta, wolą zamieszkać gdzieś w spokojniejszej tego typu okolicy, gdzie ruch aut nie jest tak natężony, a okolica obfituje w rozmaite walory przyrodnicze.

Mieszkania Siechnice
biuro@format.wroclaw.pl
Siechnice, Gimnazjalna 1
tel.: +48 (71) 717 53 00

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *