Dlaczego Sri Lanka będzie dobrym wyborem na wakacje?

holiday-2880261_960_720

Sri Lanka to naprawdę raj dla podróżujących. Wszystko z uwagi na to, że panuje tu duża różnorodność pod kątem krajobrazów oraz architektury. Flagowym elementem krajobrazu tego kraju jest Lwa Skała, na której szycie są ruiny pałacu, ale też kompleks świątyń wykuty na skale – Dambulla. Entuzjaści historii, będą zachwyceni atmosferą, jaka panuje w stolicach starożytnych, a to Anuradhapurze i Polonnaruwie. Co więcej, spacery wśród wyjątkowych świątyń, można umilić sobie lankijskim jedzeniem oraz zielone krajobrazy.

Kiedy interesuje nas kierunek jakim jest Sri Lanka wakacje powinny być wyjątkowo udane. W tym kraju spotkamy się z kilkoma urokliwymi parkami narodowymi. To Udawalawe, Minneryia, a także jedno z odkryć roku 2019 – Park Narodowy Wilpattu, który pozostawał zamknięty przez lata, z uwagi na wysokie ryzyko konfliktu zbrojnego. Gdy za sobą mamy już za sobą dawkę widoków i objazdów, warto odwiedzić zachód i południe Sri Lanki, gdzie spotkamy rajskie plaże oraz wyjątkowe, holenderskie miasteczko Galle.

Sri Lanka z historycznego punktu widzenia – dowiedz się, jakie państwo odwiedzisz

Przez wielu, Sri Lanka nazywana jest też Łzą Indii, a przez wiele wieków był to bardzo ważny przystanek między Indiami, a pozostałymi państwami Azji południowo-wschodniej oraz Bliskim wschodem. Ludzie spotykali się tutaj, aby handlować. Byli to głównie Arabowie oraz Hindusi, jednak nie brakowało również Chińczyków. Do niedawna wyspa funkcjonowała pod nazwą Cejlon, a kojarzyła się ona przede wszystkim z bardzo aromatyczną herbatą, która jest tutaj uprawiana. Sri Lanka to miejsce wielu kultur, religii oraz oczywiście miejscowych i ciekawych tradycji.

Będzie to doskonałe miejsce, aby wypocząć, ale też by zwiedzić ciekawe miejsca, podziwiać krajobrazy, czy też zasmakować orientalnej kuchni. Zetknięcie się z tą wyjątkową kulturą, z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci i zapewne zechcemy tu nie raz wrócić.

 

 

 

 

 

 

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *