Dlaczego warto założyć własną firmę w USA?

o-STARTING-YOUR-OWN-BUSINESS-facebook

Stany Zjednoczone są wymarzonym kierunkiem wielu osób na całym świecie. Nic więc dziwnego, że tak duża liczba obcokrajowców zakłada tam swoje biznesy, mając nadzieję, że to właśnie tam dokonają trafionych inwestycji. Okazuje się, że własna firma w USA może być nie tylko realną szansą zarobienia sporych pieniędzy, ale dla niektórych jest też jedyną okazją na stały pobyt.

Nieograniczone możliwości

Nie ulega wątpliwościom, że żaden kraj na świecie nie posiada tak wysokiego wskaźnika PKB, tylu milionów uczestników rynku konsumenckiego, tak wielu okazji do inwestowania oraz szans rozwoju w wielu branżach, jak właśnie Stany Zjednoczone.

Dla początkującego przedsiębiorcy, który ma w głowie pomysł na biznes, najistotniejszy jest aspekt lokalizacyjny i możliwość założenia firmy dosłownie w każdym z 50 stanów. Musi być to niezwykle przemyślany wybór, ponieważ to od niego zależą wszelkie kwestie podatkowe oraz dostępność partnerów biznesowych, siły roboczej i niezbędnych materiałów do pracy. Warto również rozpatrzyć swój wybór pod względem konkurencyjności. W jednym miejscu nasza koncepcja może się nie przyjąć, ze względu na obecność firmy o podobnej strategii działania. Z kolei w innym stanie mamy możliwość trafienia z tym samym pomysłem, np. ze względu na niszę na usługi, które zamierzamy zaproponować klientom.

Ci, którzy dopiero uruchomili własną działalność gospodarczą, już na samym początku mogą liczyć na wsparcie, np. ze strony lokalnych władz, które chętnie pomagają nowym przedsiębiorcom. W Stanach Zjednoczonych dostępnych jest także wiele programów motywacyjnych, dzięki którym możliwe jest uzyskanie dotacji na rozwój lub pożyczenie pieniędzy na bardzo niskie oprocentowanie.

Należy również wskazać właściwą formę prawną prosperowania firmy oraz dopasować ją do własnych potrzeb i możliwości finansowych. Osoby, które wyemigrowały do USA, najczęściej korzystają ze spółek typu Corporation oraz LLC.

Zielona karta

Stany Zjednoczone są otwarte na przyjmowanie imigrantów, którzy dołożą swoją cegiełkę do dalszego rozwoju gospodarczego kraju. Udostępniając otwartą i bardzo rozwojową przestrzeń dla pracowników, zaoferowano nowe możliwości przyznania wiz osobom, które chcą uruchomić swoją firmę w USA.

W tym celu trzeba będzie jednak spełnić określone warunki. Każdy przedsiębiorca, który przeznaczy 250 tysięcy dolarów z własnych środków, otrzyma dwuletnią wizę. Przez czas jej obowiązywania będzie musiał wypracować przychód na poziomie 1 miliona USD lub pozyskać kapitał od inwestora w tej samej wysokości oraz zatrudnić co najmniej 5 osób, nie będących z nim spokrewnionym. Spełnienie tych dwóch warunków biznesowych oznaczać będzie przyznanie właścicielowi firmy zielonej karty, czyli przepustki do stałego pobytu na terenie Stanów Zjednoczonych.

Projekt ustawy wywołał mieszane uczucia nie tylko w parlamencie, ale też wśród samych Amerykanów. Jest to dawanie ogromnej szansy osobom, które z różnych przyczyn nie miały możliwości uzyskania wizy, a ich wnioski dotychczas były odrzucane.

Źródło: www.firmausa.pl

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *