Dlaczego warto założyć osobne konto dla firmy i od czego zacząć ten proces?

social-my-business-account

Otwarcie konta bankowego dla Twojego nowego przedsięwzięcia nie służy tylko uprawomocnieniu twojego pomysłu na biznes i nie chodzi tylko o to, że uczyni cię „prawdziwym” biznesem. Jest to również istotna kwestia dla twoich podatków – dlatego warto porządnie się zastanowić nad ofertą banków, by wybrać tą najlepszą dla siebie i swoich przyszłych celów.

Oprócz tego, że trudniej jest śledzić, co należy zgłosić jako dochód i wydatki, nie rozdzielając finansów osobistych i firmowych od siebie – to naprawdę mogłoby być niepraktyczne rozwiązanie.

Rachunek bankowy firmy umożliwia:

• łatwe śledzenie wydatków,
• zarządzanie wynagrodzeniem pracowników,
• przekazywanie środków finansowych inwestorom,
• otrzymywanie i zdawanie płatności,
• dokładniejsze planowanie budżetu.

Całe szczęście, w dzisiejszych czasach utworzenie firmowego konta w banku wymaga tylko prostych kroków.

Określ, jakie konta potrzebujesz

Jeden rachunek bankowy dla firm, w tym dochody, podatki i listy płac, może być trudny do zarządzania, szczególnie gdy trzeba jeszcze ogarnąć podatki. Oddzielne konta dla oddzielnych finansów mogą mieć sens w zależności od wielkości Twojej firmy. Przed skierowaniem się do banku skonsultuj się z księgowym w sprawie profesjonalnych rekomendacji.

Wybierz swój bank

Chociaż możesz preferować swój osobisty bank, może istnieć lepsza opcja obsługi konta, która odnosi się do Twojej firmy i może zapewnić cenną wiedzę, szczególnie jeśli potrzebujesz linii kredytowej i chcesz otrzymać kartę kredytową do przeniesienia salda lub potrzebujesz zarządzania gotówką.

Tutaj najbardziej poleca się rozpoczęcie procesu porównywania zaczynając właśnie od banku, z którym już współpracujesz, ale patrz również na na inne opcje, które mogą lepiej pasować do branży, w której się znajdujesz lub które oferują niższe koszty bankowości biznesowej, jeśli Twój budżet jest ograniczony. W takich porównaniach na pewno bardzo pomoże ci strona wktorymbanku.pl.

Należy również pamiętać, że związki kredytowe mogą nie oferować kont firmowych. Niektóre konta biznesowe mogą wynagradzać właścicieli firm, poprzez zniesienie miesięcznych opłat, jeśli utrzymane zostanie minimalne miesięczne saldo konta. Stwórz listę kontrolną związaną z wszystkimi potrzebami biznesowymi i upewnij się, że wybrany bank może je spełniać i że będzie się to rozwijać wraz z rozwojem firmy.

Niektóre banki umożliwiają otwarcie internetowego konta bankowego bez konieczności osobistego odwiedzania banku. Jeśli zdecydujesz się na prowadzenie działalności gospodarczej pod nazwą, która nie jest Twoim osobistym nazwiskiem -, najpierw sprawdź, czy nazwa Twojej firmy nie jest już znakiem towarowym. Ponadto sprawdzanie jej dostępności online powinno być kwestią priorytetową, aby chronić obecność twojej firmy w Internecie. To ważne, bo przy zakładaniu konta dla firmy będziesz musiał podać jej nazwę.

Zanim udasz się do banku, aby założyć konto, upewnij się też, że znasz wszelkie wymagania i dokumenty, których będą potrzebować, ponieważ różne konta mają różne specyfikacje.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *