Dlaczego przenieść biznes „do chmury”? Kilka mocnych argumentów za tym rozwiązaniem.

Mówiąc najprościej, przetwarzanie w chmurze odbywa się w oparciu o Internet. Tam, gdzie w przeszłości ludzie uruchamiali aplikacje lub programy z oprogramowania pobranego na fizyczny komputer lub serwer w swoim budynku, chmura umożliwia ludziom dostęp do tego samego rodzaju aplikacji za pośrednictwem Internetu.

cloud-computing-2001090_960_720

Gdy aktualizujesz swój status na Facebooku, używasz przetwarzania w chmurze. Sprawdzasz stan swojego konta bankowego w telefonie? Znowu jesteś w chmurze. Istnieje duża szansa, że ​​będziesz polegać na przetwarzaniu w chmurze, aby rozwiązać problemy, przed którymi stoją małe firmy, niezależnie od tego, czy odpalasz wiadomości e-mail w czasie drogi do pracy, czy używasz garści aplikacji, które pomagają zarządzać obciążeniem.

Krótko mówiąc, chmura szybko staje się nową normą w świecie biznesu. Szacuje się, że do końca 2018 r. 90% firm w Polsce będzie korzystać z co najmniej jednej usługi w chmurze.

Dlaczego tak wiele firm przenosi się do chmury? Dzieje się tak dlatego, że przetwarzanie w chmurze:

  • zwiększa wydajność,
  • pomaga usprawnić przepływ gotówki,
  • oferuje o wiele więcej korzyści.

Czy znasz już korzyści z przeniesienia biznesu do chmury? Czytaj dalej! Rozwiązania chmurowe w lepszy sposób pomogą Ci też zrozumieć profesjonalne firmy informatyczne, takie jak www.vernity.pl

Elastyczność

Usługi oparte na chmurze są idealne dla firm o rosnącym lub zmiennym zapotrzebowaniu na przepustowość. Jeśli Twoje potrzeby wzrosną, możesz łatwo zwiększyć pojemność chmury, korzystając ze zdalnych serwerów usługi. Podobnie, jeśli potrzebujesz skalować ponownie, elastyczność jest dostosowywana w serwisie. Ten poziom elastyczności może sprawić, że firmy wykorzystujące przetwarzanie w chmurze zyskają realną przewagę nad konkurentami – nie jest zaskakujące, że dyrektorzy IT i dyrektorzy informacyjni określają tą operacyjną zwinność jako najlepszy sposób na przejście do chmury.

Bezpieczeństwo danych

Firmy każdej wielkości powinny inwestować w niezawodne odzyskiwanie danych po awarii systemu, ale w przypadku mniejszych firm, które nie posiadają wymaganej gotówki i specjalistycznej wiedzy, często jest to lepszy pomysł niż możliwa realizacji. Chmura pomaga teraz większej liczbie organizacji wejść w ten trend. Według danych, małe firmy są dwa razy bardziej odpowiednie niż większe firmy, aby wdrożyć oparte na chmurze rozwiązania do tworzenia kopii zapasowych i odzyskiwania danych, które pozwalają:

  • zaoszczędzić czas,
  • uniknąć dużych początkowych inwestycji
  • ograniczyć wiedzę specjalistyczną stron trzecich w ramach umowy.

Automatyczne aktualizacje oprogramowania

Piękno przetwarzania w chmurze polega na tym, że serwery są poza miejscem, poza zasięgiem wzroku i poza zasięgiem twoich pracowników. Dostawcy zajmują się nimi za Ciebie i wdrażają regularne aktualizacje oprogramowania – w tym aktualizacje zabezpieczeń – abyś nie musiał się martwić, że będziesz tracił czas na samodzielne utrzymanie systemu. Pozostawia ci to wolność skupienia się na rzeczach, które mają znaczenie, takich jak rozwijanie działalności.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *