Kotły gazowe – dlaczego coraz bardziej popularne?

46 instalatorZastanawiasz się nad wyborem urządzenia grzewczego do swojego nowego domu? Na rynku techniki grzewczej jest w tym zakresie dostępnych wiele rozwiązań. Sprawdź, dlaczego tak wiele osób stawia na kotły gazowe. W Polsce pomimo ogromnej popularności kotłów na węgiel i drewno, coraz powszechniej stosowane są najróżniejsze kotły gazowe. Ten widoczny trend wynika na pewno częściowo z celów realizowanych w ramach rządowych projektów mających na celu niwelowanie tak powszechnego zjawiska wielkomiejskiego smogu. Kotły gazowe są urządzeniami emitującymi bardzo niewiele szkodliwych gazów cieplarnianych, dzięki czemu wymiana kotłów węglowych na te urządzenia przyczynia się do poprawy jakości powietrza w okolicy. Ale oczywiście w większości przypadków osobom kupującym kocioł gazowy zależy przede wszystkim na osobistym komforcie oraz rzecz jasna – domowym budżecie.

Zalety ogrzewania domu kotłem gazowym

Podstawową ogromną zaletą korzystania z gazowych kotłów grzewczych jest komfort użytkowania. W przeciwieństwie do większości kotłów na paliwa stałe piece gazowe są bezobsługowe, co oznacza, że raz uruchomione działają bez udziału domowników. Praktyka pokazuje, że  z czasem wręcz się zapomina o tym, że w domu funkcjonuje kocioł grzewczy. Pracą kotła gazowego można sterować za pomocą specjalnego programatora. Tygodniowe sterowniki pozwalają na zaprogramowanie pracy w cyklach tygodniowych, co oznacza, że możemy szczegółowo określić pracę urządzenia godzina po godzinie po kolei każdego dnia tygodnia. Rozwiązanie takie jest bardziej komfortowe niż wszelki inny typ ogrzewania – nawet oferowanego przez miejskie zakłady energetyczne. Niewątpliwym atutem gazu jako paliwa, jest jego stosunkowo niska cena. W prawidłowo zaprojektowanych i docieplonych budynkach koszty ogrzewania gazowego nie różnią się znacząco od ogrzewania domu paliwem stałym. Oczywiście, aby cieszyć się ekonomiczną pracą kotła, należy systematycznie dbać o jego prawidłowy stan techniczny. Piece gazowe wiszące są projektowane tak, aby zajmowały jak najmniej miejsca przy jednoczesnym zachowaniu jak największej mocy znamionowej. Dzięki kompaktowym rozmiarom urządzenia te z powodzeniem są wykorzystywane nie tylko w domach jednorodzinnych, ale także w niewielkich mieszkaniach w blokach. A modele turbo z zamkniętą komorą spalania mogą być nawet całkowicie zabudowane meblami kuchennymi bądź łazienkowymi. Potrzebujesz usług autoryzowanego serwisu kotłów gazowych Vaillant lub Saunier Duval w Warszawie? Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą firmy instalatorsanitarny. Firma dokonuje profesjonalnych przeglądów oraz niezbędnych szybkich napraw.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *