Depilacja laserowa czy wosk?

depilacja-lesrowa-czy-wosk

Gładkie ciało pozbawione owłosienia to marzenie niejednej kobiety. Obecnie można to łatwo osiągnąć, decydując się na różnorodne metody depilacji – woskiem lub laserem. Każdy z tych sposobów ma swoich zwolenników i przeciwników. Oba zabiegi można wykonać w klinice medycyny estetycznej. Certyfikowany sprzęt i doświadczeni pracownicy sprawiają, że depilacja nie powoduje niepożądanych efektów, a rezultaty są bardzo zadowalające. Na czym jednak polega depilacja laserowa lub przeprowadzana z użyciem wosku? Jakie są zalety i wady zarówno jednej, jak i drugiej metody?

Na czym polega depilacja laserowa, a na czym depilacja woskiem?

Depilacja woskiem polega na usuwaniu owłosienia przez wyrywanie niepożądanych włosów przy pomocy lepkiej substancji. W praktyce papierek z woskiem przykłada się do skóry, przyklepuje, a następnie odrywa. Proces ten powoduje wyrywanie włosków z cebulkami. Największym powodzeniem wśród kobiet cieszy się depilacja nóg woskiem. Owłosienie zaczyna odrastać po upływie 2-3 tygodni. Zabieg depilacji woskiem trzeba zatem powtarzać co 3-4 tygodnie, gdy owłosienie odrośnie na długość około 0.5 cm.

Depilacja laserowa polega na kierowaniu do cebulki włosa intensywnego ciepła za pomocą wiązki światła. Mieszek włosowy ulega karbonizacji, a pochewka włosa nie może już wytwarzać nowych włosów. Zabieg depilacji laserowej powinien być powtarzany co 4-6 tygodni. Seria dziewięciu zabiegów spowoduje, że owłosienie przestanie odrastać na całej powierzchni poddawanej depilacji.

Jakie są efekty?

Podczas wyboru między depilacją woskiem a depilacją laserem każdy zadaje sobie pytanie, która metoda zapewnia dłuższe i trwalsze efekty. Włoski usunięte za pomocą depilacji woskiem odrastają po dwóch tygodniach od wykonania zabiegu. Są jednak dużo delikatniejsze i słabsze. Depilacja laserowa Katowice pozwala na utrzymanie gładkiej skóry przez okres 4-6 tygodni. Po serii takich zabiegów owłosienie nie odrasta lub włoski są bardzo cienkie.

Podsumowanie

Koszty jednej sesji depilacji woskiem i laserowej są porównywalne. Z depilacją laserową wiąże się jednak mniej możliwych powikłań. Należy do nich pieczenie i zmiany pigmentacji skóry. Depilacja woskiem może łączyć się z powstawaniem oparzeń i siniaków oraz możliwością pojawiania się wrastających włosków. Mimo to depilacja woskiem cieszy się większą popularnością. Każda metoda pozwala jednak na skuteczne usunięcie owłosienia z różnych części ciała. Warto zapoznać się z ofertą kliniki Beautymedica Katowice.

 

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *