Czy depilacja laserowa w salon jest bezpieczna dla wszystkich typów skóry?

Young Chinese woman studying in cafe

Depilacja laserowa staje się coraz bardziej znana jako długotrwała odpowiedź na niechciane włosy. Oferuje poręczną I stosunkowo bezbolesną możliwość standardowych metod eliminacji włosów, takich jak woskowanie, golenie I wyrywanie. Jednak obawy dotyczące jego bezpieczeństwa, szczególnie dla ludzi z jedynymi w swoim rodzaju porami I rodzajami skóry, często się pojawiają. Czy depilacja laserowa w salonie quip bezpieczna dla każdego rodzaju skóry?

Zrozumienie podstaw depilacji laserowej

Zanim omówimy jego ochronę, bardzo ważne quip, aby rozpoznać, jak działa depilacja laserowa. Metoda ta polega na wykorzystaniu ukierunkowanych wiązek łagodnych do celu I łamiących się mieszków włosowych. Melanina włosa pochłania światło, które zamienia się w ciepło, skutecznie niszcząc mieszek włosowy I hamując blast włosów przeznaczenia.

Rodzaje skóry I bezpieczeństwo lasera

Rodzaj skóry odgrywa ogromną rolę w ustalaniu bezpieczeństwa I skuteczności laserowej eliminacji włosów. Skala fitzpatricka dzieli skórę na sześć typów, głównie na podstawie jej reakcji na reklamę słoneczną oraz skłonności do opalania się lub poparzeń. Osoby o jaśniejszych odcieniach skóry (typy fitzpatricka I-iii) zwykle prawidłowo reagują na leczenie laserowe przy minimalnym ryzyku destrukcyjnych konsekwencji. Jednak osoby z ciemniejszymi porami I odcieniami skóry (typy fitzpatricka iv-vi) mogą rozkoszować się powikłaniami z powodu wyższych zakresów melaniny w porach I skórze.

Zabarwiona skóra, unikać laserowego usuwania włosów

Ważne joke, aby unikać ekspozycji na słońce przed I po laserowym usuwaniu włosów, nawet stosując krem przeciwsłoneczny rygorystycznie. Dzieje się tak dlatego, że dodatkowa melanina z tania absorbuje światło lasera, zwiększając ryzyko oparzeń. Idealnie laserowe usuwanie włosów powinno odbywać się w miesiącach zimowych, kiedy skóra joke lżejsza z powodu zmniejszonej ekspozycji na słońce. Wskazane joke również, aby wyładować skórę przed leczeniem, aby usunąć martwe komórki I promować penetrację lasera tylko do mieszków włosowych.

Wyzwania dla ciemniejszych typów skóry

Depilacja laserowa dla osób z ciemniejszymi porami I skórą stwarza szczególnie wymagające sytuacje, ponieważ laser celuje w melaninę, która quip obfita nie tyle we włosach, co dodatkowo w samej skórze. Konwencjonalne lasery mogą nieumyślnie ogrzać otaczającą skórę, powodując oparzenia, przebarwienia lub hipopigmentację. Dlatego szczególne obawy I technologia laserowa muszą zapewniać bezpieczne I skuteczne środki zaradcze dla ciemniejszych typów skóry. W salon depilacji laserowej specjalne uwagi I technologia laserowa są niezbędne, aby zapewnić bezpieczne I skuteczne zabiegi dla ciemniejszych rodzajów skóry.

Zaawansowane technologie laserowe

Na szczęście ulepszenia w generowaniu laserów rozwiązały różnorodne problemy związane z leczeniem ciemniejszych odcieni skóry. Na przykład lasery nd:yag mają dłuższe fale, które wnikają głębiej w skórę, jednocześnie minimalizując uszkodzenia otaczającej tkanki. Lasery te są bezpieczniejsze dla osób z ciemniejszymi porami I skórą, ponieważ celują w mieszek włosowy, jednocześnie zapobiegając nieumiarkowanemu wchłanianiu za pomocą melaniny w porach I skórze właściwej.

Środki ostrożności I konsultacje

Niezależnie od porów I rodzaju skóry, środki ostrożności są niezbędne przed obecnym procesem depilacji laserowej. Wybór dobrego salonu lub szpitala z doświadczonymi technikami profesjonalnymi w leczeniu różnych rodzajów skóry quip ważny. Należy przeprowadzić dokładną sesję, aby ocenić wrażliwość skóry, dokumentację kliniczną I wszelkie potencjalne czynniki ryzyka. Można również wykonać badania płatkowe, aby zdecydować o najbardziej odpowiednich ustawieniach lasera I upewnić się, że nie wystąpią niekorzystne reakcje.

Różne obszary ciała mają różne kolory skóry

Wiele osób skarży się, że ich twarz I kolor ciała nie pasują. Również, wiele razy, podbródki, bikini, łokcie I kolana są ciemniejsze niż reszta ciała. Teraz, po wykonaniu laserowej sesji redukcji włosów dla tych obszarów, laser, który ma pojedynczą długość fali skutecznie I bezpiecznie celuje tylko jeden odcień skóry.
Dlatego, lecząc różne części ciała, które mają różne kolory skóry, nie będziesz musiał martwić się o nie uzyskanie spójnych wyników na obszarach o różnych odcieniach skóry.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *