Cegła dekoracyjna – jak przyciągnąć do niej uwagę we wnętrzach?

interior-design-413718_960_720Zazdrości się dzisiaj wszystkim tym osobom, które mają szczęście odsłonić ceglane ściany w swoim domu. Ceglana ściana dodaje charakteru i ciepła każdemu pomieszczeniu. Ze względu na fakturę i naturalne kolory w cegle można stosować różne style, od rustykalnego po nowoczesny. Różni ludzie traktują to inaczej, ale zdecydowanie przyciąga wiele uwagi. Natomiast te osoby, które nie mają dzisiaj szczęścia posiadania klasycznej cegły – mają fajną alternatywę, jaką jest cegła dekoracyjna.

Cegła: co jeszcze można zrobić z nią w domu?

Jeśli jesteś właścicielem mieszkania z gołymi ścianami z cegły – wystarczy, że pokryjesz ścianę półpołyskowym lakierem (jeśli w pomieszczeniu nie ma wystarczającej ilości światła) lub matowym lakierem, aby ściana nie zakurzyła przestrzeni .

Jeśli ściana z cegieł jest ukryta pod warstwami sztukaterii, możesz spróbować wyczyścić ją specjalnym młotkiem lub szczotką z metalowym włosiem. Jeśli ściana jest w złym stanie, możesz rozważyć jej przywrócenie, wtedy też cegła dekoracyjna może się przydać. Jeśli cegły zaczną się kruszyć podczas czyszczenia, więc nie będziesz w stanie całkowicie usunąć stiuku, jedyną opcją jest pomalowanie całej ściany. Najlepszym kolorem do tego będzie biały lub kremowy, choć można również rozważyć ciemne, zimne odcienie brązu i niebieskiego. Farba harmonijnie połączy wszystkie niedoskonałości ściany i wprowadzi światło do pomieszczenia.

Jednym ze współcześnie najbardziej ulubionych wykończeń ścian jest użycie cienkiej warstwy wybielacza do wizualnego zużycia ściany. Nierówne dopasowanie tej warstwy wbrew pozorom jeszcze bardziej poprawi wygląd powierzchni.

Ceglany mur można również pokryć specjalnym zaprawą, aby stworzyć efekt vintage. Każda cegła powinna być przerabiana osobno, abyś mógł zostawić trochę cegły i będą wyglądały, jakby ściana została przywrócona.

Jakie jest najlepsze miejsce na mur z cegły?

Ściana z czerwonej cegły będzie idealna do kuchni (świetnie będzie wyglądać na powierzchniach metalowych i drewnianych). Ciemne ceglane ściany mogłyby dobrze działać w pokoju wspólnym (jadalni), jeśli pomieszczenie jest dobrze oświetlone, w przeciwnym razie lepiej poszukać innego, równie uroczego rozwiązania.

Ściana z białej cegły jest idealna do sypialni, dodaje elegancji, romansu i ukojenia do atmosfery. To także idealne tło dla „galerii”. Obrazy można zawiesić losowo, a nie wyrównać, ponieważ faktura cegieł doda linii prostych i ustabilizuje ścianę. Ceglane ściany pomalowane na biało są jak puste płótna, które tylko czekają na upiększenie. Korzystanie z mebli z ciemnego drewna, takich jak zagłówki i stoliki, może stanowić uderzający kontrast dla białych ścian

Zwykle sugeruje się, aby mieć tylko jedną ścianę na pokój z odsłoniętą cegłą, ponieważ jego bogaty kolor i faktura mogą przeciążać przestrzeń i sprawić, że wnętrze będzie wyglądać ciężko. Jeśli ściana z cegieł jest długa, duże lustro zapewni oczom odpoczynek, lustro odbije przeciwległą ścianę i wizualnie złączy przestrzeń. To wygląda naprawdę designersko!

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *