Czystość podłogi w placówkach medycznych – jak ją utrzymać i zapobiec infekcjom?

oto praca hearsonZe wszystkich powierzchni czystość podłóg w placówce opieki zdrowotnej lub szpitalu jest niezbędna z jednego ważnego powodu – unikania dalszego rozprzestrzeniania się choroby lub infekcji.

Zwykle wymaga to użycia przemysłowych maszyn czyszczących, a być może najskuteczniejszym ze wszystkich urządzeń jest maszyna do mycia podłóg .

Oto kilka ważnych powodów, dla których pracownicy służby zdrowia szukają takich maszyn podłogowych, jeśli jeszcze nie zainwestowali w jedną z nich.

Podatność na choroby

Wiele osób, które odwiedzają szpital lub klinikę, robi to ze znacznie słabszym układem odpornościowym z powodu choroby. Dlatego leczenie w miejscu, w którym na podłodze znajdują się bakterie od innych chorych pacjentów, może zwiększyć ryzyko infekcji. Nie dotyczy to tylko bezpośredniego bezpośredniego kontaktu lub aktywności. Na przykład Clostridium difficile, bardzo silna i odporna na środki dezynfekujące bakteria atakująca okrężnicę, może pozostawać na podłodze przez okres do pięciu miesięcy.

Skumulowane wydatki

Nieużywanie maszyny podłogowej w takich sytuacjach może prowadzić do ogromnych kosztów dla administratorów opieki zdrowotnej. Według statystyk organizacje, które nie sterylizują podłóg przeciwko zakażeniom związanym z opieką zdrowotną, ponoszą koszty w wysokości prawie 1 miliarda złotych z powodu nagłej śmierci i potencjalnych procesów sądowych. Pomijając wydatki, pomyśl o szkodach, jakie te negatywne zdarzenia mogą mieć dla reputacji organizacji.

Minimalizowanie ryzyka

industrial-1636397__340Placówki opieki zdrowotnej mogą nie być w stanie wyeliminować całego ryzykownego zbioru bakterii na podłodze, szczególnie jeśli są odporne na środki dezynfekujące. Jednak te bakterie są charakterystyczne nie tylko dla szpitali i klinik, które zajmują się dużą liczbą pacjentów. Mogą być również obecne w mniejszych ośrodkach. Chociaż personel i ekipy sprzątające mogą przechodzić z mopami i środkami czyszczącymi wyłożonymi środkami dezynfekującymi do mycia podłóg cały czas, bez przerwy i tak mogą sobie nie radzić z rozprzestrzenianiem bakterii, a to może prowadzić do infekcji innych pacjentów w przyszłości. Mogą jednak z pewnością zminimalizować okoliczności, które mogą prowadzić do dodatkowych chorób.

W przypadku małych praktyk priorytetem jest poszukać maszyn podłogowych wystawionych na sprzedaż, jeśli nie mają ich ekipy sprzątające. Upewnij się, że zostały odpowiednio wyszkolone w ich obsłudze i używają go kilka razy w tygodniu na wszystkich twardych powierzchniach. Należy również przeszkolić pracowników w zakresie korzystania z maszyny podłogowej w sytuacjach, w których zainfekowane płyny pokrywały podłogi.

Jeśli jesteś administratorem większej kliniki lub szpitala, przejrzyj swoje procedury czyszczenia, aby upewnić się, że wdrażane są właściwe operacje czyszczenia podłogi. Poproś również personel sprzątający o rutynowy przegląd istniejących maszyn podłogowych, aby sprawdzić, czy czasem nie należy ich wymienić. Zatem okazuje się, że maszyny są bardzo pomocne, ale tylko wtedy gdy są w pełni sprawne.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *