Czy warto zostać konsultantką kosmetyczną AVON?

smallbeauty-853x1024

Konsultantka to praca, która polega nie tylko na sprzedaży kosmetyków, ale także na doradzaniu i pomocy przy różnorakich problemach związanych z wyglądem skóry. włosów i ogólnie mówiąc urody. Zanim zapiszemy się do firmy kosmetycznej jako konsultantki warto przeanalizować plusy i minusy dotyczące tego zajęcia.

AVON to firma z długoletnimi tradycjami.

Powstają ciągle nowe firmy, które próbują w podobny sposób funkcjonować. Należy pamiętać jednak, że firma ta jest już bardzo długo na rynku i co się z tym wiąże jest znana i powszechnie rozpoznawana. Nie potrzebna jest już dodatkowa reklama ani przekonywanie do marki.

Aby zarobić potrzebna jest duże grono stałych klientek.

Faktem jest, że aby zarobić potrzebne jest grono stałych klientek. W przeciwnym razie musiałybyśmy chodzić po domach i proponować kosmetyki. Być może dałoby to jakiś skutek ale na pewno zajęłoby nam bardzo dużo czasu. Ludzie niechętnie otwierają drzwi nieznajomym w obawie przed oszustami. Takie klientki można jednak znaleźć w pracy, na uczelni czy wśród znajomych. Być może osoby, które już miały kontakt z tą firmą, zachęcimy do zamawiania u nas przez lepsze promocje czy też dodając różnorakie próbki i gratisy a zadowolone panie zostaną naszymi stałymi klientkami.

Jest już sporo pracujących konsultantek i ciężko znaleźć stałe grono odbiorców.

Na pewno znalezienie dużego grona klientek utrudnia fakt, że jest już bardzo dużo konsultantek na rynku. Trzeba jednak pamiętać o tym, że większość młodych kobiet szybko rezygnuje z bycia konsultantką. Na dłużej zajmują się tym tylko te, które są wytrwałe i przede wszystkim na tym zarabiają, co z kolei powinno nas nastrajać optymistycznie do podjęcia współpracy z firmą.

Zostając konsultantką będziemy mogły taniej zamawiać kosmetyki.

Jeśli lubimy kosmetyki tej firmy na pewno kuszące będzie dla nas to, że będziemy mogły taniej kupić sobie ulubione kosmetyki. Wiąże się to z faktem, iż w katalogach narzucona jest już pewna marża a jako konsultantka kosmetyki kupujemy bez niej. Wyniesie nas to na pewno taniej (nawet 40%) niż jakbyśmy zamawiały u kogoś innego.

Jeśli zamówimy mało będziemy musiały zapłacić za przesyłkę.

Nie musimy zamawiać za określoną kwotę w miesiącu. Jeśli jednak zamówimy na kwotę niższą niż 150 zł to będziemy musiały zapłacić za kuriera. Jeśli zamawiamy regularnie za niższe kwoty to kwota z darmową przesyłką ulega obniżeniu. Trzeba także wziąć pod uwagę, że zasady te czasem się zmieniają i to na korzyść konsultantek. Zawsze można też się porozumieć z jakąś dziewczyną, która mieszka blisko nas aby zamawiać kosmetyki wspólnie (raz na nasze konto, raz na jej, żeby było sprawiedliwie).

Można zarobić.

Zawsze warto spróbować, można bowiem zarobić pieniądze. Nawet jeśli początkowo kwota ta będzie niska to z czasem możemy naprawdę zyskać duże grono klientek i zarobki będą przyzwoite. Jeśli będziemy promować markę, możemy również stworzyć grupę konsultantek i zostać liderem. Taka osoba dostaje również pieniądze za sprzedać konsultantek należących do jej grupy (czyli tych, które dzięki niej się zapisały). Ponadto im więcej sprzedajemy, tym większe mamy promocje i taniej płacimy z kosmetyki lub dostajemy gratisy.

Mamy kontakt z ludźmi.

Prace jako konsultantka można traktować również wręcz terapeutycznie. Jeśli jesteśmy osobą samotną lub nie mamy zbyt dużo znajomych może okazać się, że dzięki temu zajęciu “rozkwitniemy”. Jest wiele szkoleń i spotkać konsultantów na które możemy uczęszczać i poznawać tam nowych ludzi. Sprzedawanie kosmetyków może być świetnym pretekstem na odnowienie starych znajomości. Można również przejść się do sąsiadów dalszych czy bliższych i dzięki temu poznać nowych ludzi.

W każdej chwili możemy zrezygnować.

Nie podpisujemy czasowej umowy z firmą. Można więc w każdej chwili zrezygnować, jeśli dojdziemy do wniosku, że nie jest to zajęcie dla nas, lub nie opłaca nam się to zajęcie czy po prostu nam się znudzi.

Reasumując – warto zostać konsultantką AVON, gdyż możemy dużo zyskać a w sumie nie mamy nic do stracenia.

Ocenę pracy w charakterze konsultanta AVON otrzymaliśmy przy udziale serwisu http://moje-kosmetyki.eu

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *