Czy warto uczyć się języka rosyjskiego?

moskwa

W czasach poprzedniego ustroju język rosyjski był nauczany w praktycznie wszystkich szkołach, a jego znajomość była czymś powszechnym. Obecnie sytuacja jest diametralnie inna, a zdecydowana większość dzieci uczy się angielskiego lub niemieckiego. Nie da się jednak ukryć, że sprawne posługiwanie się rosyjskim może mieć spore zalety.

Angielski jest zdecydowanie najbardziej uniwersalnym językiem obcym, który można poznać. Pozwala na komunikowanie się praktycznie w każdym miejscu na świecie. Jednocześnie jego znajomość staje się coraz bardziej potrzebna do swobodnego poruszania się we współczesnej rzeczywistości, zwłaszcza w związku z upowszechnieniem się nowoczesnych technologii. Nie oznacza to jednak, że swoje kompetencje należy ograniczać wyłącznie do znajomości angielskiego.

Warto inwestować w inne języki

Znajomość angielskiego to właściwie standard i podstawowe wymaganie stawiane na wielu stanowiskach pracy. Warto jednak pamiętać, że dobrym pomysłem jest inwestowanie również w znajomość innego języka obcego, która będzie zawsze stanowiła dodatkowy atut w oczach pracodawcy oraz może okazać się bardzo przydatna. Wśród dostępnych rozwiązań warto zastanowić się właśnie nad rosyjskim. Jest on stosunkowo łatwy do opanowania, a jego znajomość staje się coraz bardziej atrakcyjna.

Do czego przyda się rosyjski?

Dobra znajomość rosyjskiego może być bez wątpienia sporym atutem w czasie poszukiwania pracy. Polska nadaj utrzymuje kontakty gospodarcze z Rosją i wiele przedsiębiorstw prowadzi współpracę z rosyjskimi firmami. Jednocześnie coraz mniej osób sprawnie posługuje się tym językiem, dlatego znalezienie pracowników posiadających takie umiejętności staje się sporym wyzwaniem. Bez wątpienia w naszym kraju zawsze będą poszukiwane osoby, które będą sprawnie używać języka wschodnich sąsiadów, a takie umiejętności stanowią zaletę z punktu wiedzenia pracodawców.

Nie da się ukryć, że niewiele osób wyjeżdża na wchód w poszukiwaniu pracy. Na pewno jednak znajomość rosyjskiego może okazać się bardzo przydatna w czasie podróży w tym kierunku. Ponieważ rosyjski jest stosunkowo podobny do polskiego poznanie podstaw tego języka nie stanowi większego problemu i nie wymaga dużego wysiłku, może się jednak z pewnością okazać bardzo praktyczną i przydatną umiejętnością w czasie podróży.

Nauka rosyjskiego – ciekawa pasja

Nie da się również ukryć, że rosyjski jest bardzo pięknym językiem. W związku z tym jego nauka może stać się prawdziwą przyjemnością oraz pasją. Nie jest to bardzo trudne zadanie, a może być źródłem naprawdę dużej satysfakcji. Opanowanie rosyjskiego daje możliwość swobodnego dostępu do wielu tekstów oraz treści dostępnych w tym języku. Jest to więc doskonały pomysł dla wszystkich osób zainteresowanych kulturą rosyjską oraz dla ludzi, którzy chcą dowiedzieć się więcej na temat tego kraju. Jak widać nauka rosyjskiego może być źródłem sporej satysfakcji, ale także doskonałym atutem czasie poszukiwania pracy. Wielu pracodawców postrzega znajomość tego języka jako sporą zaletę przyszłego pracownika.

Rosyjski – poważny atut

Zastanawiają się nad nauką rosyjskiego warto wziąć pod uwagę także fakt, że coraz mniej osób posługuje się tym językiem. Dotyczy to głównie ludzi młodych, którzy w szkole uczyli się przede wszystkim angielskiego. Z tego powodu sprawne posługiwanie rosyjskim to umiejętność, dzięki której można wyróżnić się na tle innych kandydatów ubiegających się o dane stanowisko.

Szkoły językowe oferują zajęcia z bardzo wielu różnych języków. W większych miastach nie ma problemu ze znalezieniem lekcji nawet z zakresu bardziej egzotycznych języków. Tak bogata oferta na pewno nie ułatwia wyboru, jednak warto zastanowić się nad zainwestowaniem właśnie w poznanie rosyjskiego. Obecnie niezbyt wiele osób decyduje się na poszerzanie kompetencji w tym zakresie, jednocześnie umiejętność posługiwania się rosyjskim może stanowić spory atut. Sam język jest stosunkowo prosty, a także bardzo ciekawy, dlatego jego nauka może stać się dużą przyjemnością.

Więcej informacji o języku rosyjskim można uzyskać na stronie rosyjski-bielsko.pl
Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

1 komentarz do “Czy warto uczyć się języka rosyjskiego?

  1. 21 kwietnia 2018 at 22:25

    Oczywiście, że warto. Poszukując pracy bardzo często trafia się na rosyjski jako potrzebny język albo mile widziany. Ja szkolę swój rosyjski w szkole Katarina i mam bardzo fajną lektorkę, która ma świetne podejście do uczniów. Zawsze lepiej umieć więcej języków niż 1 ;)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *