Czy klimatyzacja ma wpływ na wydajność pracy?

installateur  de climatiseur

Temperatura otoczenia ma istotny wpływ na samopoczucie człowieka. Dlatego też ludzie w swoich domach i mieszkaniach starają się zapewnić takie warunki, by nie było im zbyt zimno ani zbyt gorąco. Przy temperaturze powietrza wynoszącej około 20°C, człowiek czuje się dobrze i komfortowo. Do utrzymywania optymalnej temperatury ludzie dążą także w samochodzie i w miejscu pracy.

Temperatura a jakość pracy

Temperatura bezpośredniego otoczenia pracownika ma istotny wpływ na jakość jego pracy. Efektywności pracy nie sprzyja uczucie gorąca, zimna ani dużej wilgotności powietrza. Wydajność jest najwyższa przy temperaturze 20-22°C, przy niższej temperaturze zaczyna spadać, natomiast powyżej 26°C następuje gwałtowne jej załamanie. Dlatego też ważne jest stałe utrzymywanie temperatury pod kontrolą.

Nowoczesne systemy klimatyzacyjne

W miejscu pracy jest to możliwe przede wszystkim dzięki zainstalowaniu nowoczesnych systemów klimatyzacyjnych. Aparaturę do takich systemów można zakupić u autoryzowanego importera i dystrybutora automatyki chłodniczej oraz przemysłowej. W Polsce doświadczonym dystrybutorem, autoryzowanym przez duńską Grupę Danfoss – światowego lidera rozwiązań dla chłodnictwa i klimatyzacji – jest firma ASC, czyli Automatyka Systemów Chłodniczych. Firma mieści się w Warszawie, a jej wszystkie dane kontaktowe można znaleźć na stronie internetowej asc.waw.pl. Jako autoryzowany dystrybutor Danfoss przedsiębiorstwo oferuje bogatą ofertę produktową oraz krótki czas oczekiwania na dostawę. Oferta firmy skierowana jest do klientów z całej Polski. Realizacja zamówień odbywa się bardzo szybko, bowiem zamówione produkty są dostarczane do odbiorców już w ciągu 24 godzin po złożeniu zamówienia.

Przepisy i normy prawne

Oferowane przez firmę ASC produkty spełniają wymagania odpowiednich przepisów i norm, także w zakresie ekologii i poszanowania energii. Klienci mogą mieć pewność, że instalowane urządzenia przez wiele lat będą odpowiadały zaostrzającym się wymogom. Firma dostarcza m.in. urządzenia chłodnicze dla potrzeb klimatyzacji, a także dla potrzeb przemysłu.

Nowoczesne klimatyzatory wytwarzają czyste, zdrowe i świeże powietrze, usuwają z niego nadmiar wilgoci i zapobiegają tworzeniu się pleśni. Można to wszystko osiągnąć bez przeciągów i hałasu. Gdy za oknem panuje upał, klimatyzacja w pracy poprawia samopoczucie i zwiększa aktywność, co daje wiele korzyści. Osoba, która dobrze się czuje w pracy, jest bardziej twórcza i produktywna. Urządzenia klimatyzacyjne świetnie sprawdzają się w biurach, hotelach, restauracjach, sklepach i w innych miejscach.

Klimatyzacja i oczyszczanie powietrza

Klimatyzacja pozwala także zmniejszyć stężenie zanieczyszczeń w powietrzu. Każde urządzenie klimatyzacyjne posiada filtr – daje to możliwość wentylacji, filtrowania i kontroli wilgotności. Przy profesjonalnie zorganizowanym systemie klimatyzacji powietrze w otoczeniu użytkowników staje się zdrowsze.

Wszystkie urządzenia klimatyzacyjne i chłodnicze można kupić na stronie asc.waw.pl. Szeroki asortyment wyrobów zawiera również elektroniczne systemy regulacji, sterowania i monitoringu instalacji chłodniczych.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

1 komentarz do “Czy klimatyzacja ma wpływ na wydajność pracy?

  1. Miszka
    13 maja 2016 at 10:39

    Klimatyzacja klimatyzacją ale to nie wszystko. Wydajność pracy zależy także od wynagrodzenia :) Nie oszukujmy się, bez odpowiedniej płacy pracownik nie będzie miał odpowiedniej motywacji. A co do klimy w pracy to przydaje się wiadomo: w okresie letnim. Ale są też inne sposoby na ekologiczne rozwiązania tego typu. Jak ktoś jest zainteresowany to znajdzie je np. tutaj: http://eco-news.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *