Czego absolutnie nie umieszczać w swoim podaniu o pracę? Sprawdź tę listę!

candidate-cv-writing

Dla osób poszukujących pracy, list motywacyjny może być najważniejszym dokumentem, którego potrzebują. W końcu to, co jest na tym prostym kawałku papieru, może oznaczać różnicę między zaproszeniem na rozmowę kwalifikacyjną i wylądowaniem na stercie śmieci. Chociaż większość osób poszukujących pracy koncentruje się na tym, o czym mogą napisać w swoim podaniu o pracę – często nie zwracają uwagi na to, czego nie powinni tam umieszczać. W tym artykule nadmienimy kilka rzeczy, których nigdy nie należy wpisywać do listu motywacyjnego bądź życiorysu.

Szalone aspiracje

Więc chcesz być kolejnym Bill Gatesem. Cudownie! Ale proszę nie umieszczaj tej informacji w obiektywnym oświadczeniu. Takie wymyślne cele i stwierdzenia prawie zawsze zapewniają, że pozostała część listu nie będzie czytana, nawet jeśli w niej znajdują się naprawdę wartościowe informacje.

Niewłaściwe doświadczenie zawodowe

Pewnie masz na swoim koncie lato po pierwszym roku studiów, który spędziłeś jako maskotka lokalnej restauracji w przebraniu kurczaka. Ale chyba nie jest to informacja, którą chcesz umieszczać w swoim podaniu o pracę. Lepiej będzie jeśli zostawisz miejsce na to, by pochwalić się, że uczestniczyłeś w wyjazdowym kursie językowym, takim jak: http://www.wyjazdy-jezykowe.com/.

Osiągnięcia, które nie są osiągnięciami

Zdobycie tytułu królowej balu nie jest osiągnięciem. Nie należy również wpisywać, że się należało do harcerstwa, A ta nagroda, którą wygrałeś w konkursie na recytację? Tak, to prawda – nie jest to osiągnięcie. Uwzględnij tylko nagrody dla profesjonalistów i uznane w danej społeczności.

Charakterystyka fizyczna

Zatrudnieni menedżerowie nie dbają o to, abyś miał abs czy bujną brodę, więc proszę nie opisuj się w ten sposób. Ponadto zdjęcia nie powinny być zawarte w twoim liście motywacyjnym, chyba że jesteś aktorem lub modelem.

Dziwne hobby

Dobrze jest uwzględnić hobby lub zainteresowanie, lub dwa, o ile nie są one typem do „podnoszenia brwi”. Unikaj wymieniania hobby, na przykład „dzierganie swetrów dla kotka” czy „skręcanie balonów na kształt różnych zwierząt”. Trzymaj się mniej szczegółowych określeń i bardziej ogólnych hobby, np. czytanie, ogrodnictwo, kolarstwo górskie czy gra w tenisa.

Sprawy prywatne

Orientacja seksualna, przynależność religijna i polityczna, stan małżeństwa, wiek oraz czy masz dzieci – te rzeczy nie powinny być uwzględniane w Twoim CV ani liście motywacyjnym. Niektóre z tych rzeczy są kontrowersyjne i / lub nieistotne, a inne mogą mieć wpływ na to, czy zostaniesz zatrudniony czy nie. Zostaw je dla siebie.

Zła gramatyka i niejasne słowa

Opisując siebie jako geeka zorientowanego na szczegóły- prawdopodobnie nie otrzymasz innej odpowiedzi niż „hmmm”, zanim wejdzie twój list do działu HR. I nie próbuj zaimponować pompatycznymi słowami.

Nieprofesjonalne informacje kontaktowe

Jeśli Twój adres e-mail brzmi hotkotka@gmail.com, nie dołączaj go do dokumentów. Adresy e-mailowe są bezpłatne, a większość kont umożliwia Ci dostęp do kilku, więc możesz z łatwością uzyskać nowy, profesjonalny adres.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *