Ćwiczenia w godzinach pracy – jaki sprzęt przyda się w biurze?

041417_companyfitness_THUMB_LARGE

Dlaczego powinno się ćwiczyć w godzinach pracy? Aby zachować dobre zdrowie, człowiek koniecznie musi wykonać nieco ćwiczeń fizycznych. Szacuje się, że przeciętna osoba w ciągu dnia powinna przeznaczyć co najmniej godzinę na ruch, w przeciwnym wypadku jej kondycja będzie się stopniowo pogarszać. Od wieków dla ludzi nie stanowiło to większego problemu – pracowali w polu, chodzili na polowania.

Nawet jeszcze stosunkowo niedawno, bo kilkadziesiąt lat temu, dominowały zawody czysto fizyczne. Czasy jednak się zmieniły, dziś zdecydowana większość ludzkości, przynajmniej w zachodnich krajach, para się raczej umysłową pracą, gdzie sprawa ta wygląda zupełnie inaczej. Spędzając niezliczone godziny w biurze, przed komputerem w domu albo za kasą w sklepie ciężko jest się nieco poruszać, być może za wyjątkiem kilku, krótkich przerw. Taki tryb życia nie przyniesie niczego dobrego, dlatego trzeba pomyśleć, jak go zmienić.

Jaki sprzęt może okazać się najbardziej przydatny?

Nawet jeśli wszyscy współpracowaliby przy organizacji odpowiedniego otoczenia, to biuro nigdy nie stanie się pełnoprawnym klubem fitness. Nie jest to jednak problem, zalecane ćwiczenia nie są przeznaczone dla kulturysty ani zawodowego sportowca, ale dla zwykłego urzędnika, który chce poprawić swoje zdrowie. Najpierw trzeba odszukać odpowiedni sklep fitness, który zapewni ci wszystko, czego potrzebujesz, nie dając się jednocześnie mocno odczuć w portfelu. Można zacząć od kupienia sobie czegoś taniego, aby stopniowo wkręcić się w całą inicjatywę.

Hantle – dobry początek dla aspirującego siłacza.

Dobrym startem mogą być hantle. Jeśli do wykonywania jakiejś czynności potrzebujesz tylko jednej ręki, to druga może poświęcić się rozwijaniu bicepsa. Ćwiczenia na hantlach nie trwają długo i można je wykonywać bez jakiegokolwiek przygotowania, dlatego właśnie są tak idealne podczas ćwiczeń w pracy. Jeśli tylko znajdziesz wolną chwilę to wykonaj dwadzieścia bądź trzydzieści powtórzeń, a w końcu zauważysz efekty.

Rzecz jasna, jeśli jesteś początkującym, to nie porywaj się z motyką na słońce i wyposaż się w ciężarki o wadze co najwyżej dziesięciu kilogramów. Nie chcąc zamawiać tego samego produktu kilkukrotnie, to możesz wybrać sobie takie, w których ilość ciężarów można sobie regulować. Jeśli tego typu rozwój fizyczny cię nie interesuje, to wciąż istnieje wiele alternatyw.

Zrównoważony rozwój z taśmami TRX.

Taśmy TRX to dosyć świeży wynalazek, która umożliwia wykonywanie wielu ciekawych ćwiczeń. Można z nimi robić praktycznie wszystko – rozciągać się, rozwijać mięśnie, wykonywać trening zarówno statyczny jak i dynamiczny. Jedyne czego możesz potrzebować to miejsce do zamocowania ich, ale o ile nie pracujesz w pustym pomieszczeniu bez żadnych mebli, klamek i okien, to nie powinno być z tym żadnego problemu. Uważaj jednak, aby niczego przypadkiem nie uszkodzić, i nie zajmować na tyle miejsca, że możesz przeszkadzać swoim współpracownikom. Istnieją też formy treningu, które zakładają udział dwóch osób, dlatego zachęć swoich kolegów do wspólnych ćwiczeń!

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *