Co wybrać do siedziby firmy, czyli jakie są główne różnice między filtrem a zmiękczaczem wody?

37-transparent

Różnice o których mowa w tytule należy niezmiennie zrozumieć, by wiedzieć który z tych systemów jest bardziej niezbędny i ważny dla siedziby biura. Oto kilka pytań, o które wiele osób często pyta, gdy rozważają takie opcje. Podstawowe rozumienie mechaniki, która stopi za każdym systemem jest bardzo ważne dla podejmowania świadomych decyzji co do zakup odpowiedniego systemu filtracji wody w biurze.

Filtry do wody lub zmiękczacze wody – co wybrać?

Filtry są wszelkimi systemami, które mogą filtrować i usuwać zanieczyszczenia z wody. Mogą zawierać małe systemy wody pitnej, a także duże filtry do wody w biurze, które oczyszczają wodę w całym budynku (zobacz przykładowe zmiękczacze wody na stronie http://www.zmiekczacze.com). Zmiękczacze wody, jak ich nazwa wskazuje, oznaczają typ filtra, który zmiękcza wodę poprzez usuwanie minerałów, które powodują, że woda staje się twarda i powoduje skalę. Dlatego też, chociaż można powiedzieć, że środek zmiękczający wodę jest również filtrem wody domowej, termin „filtr wodny” obejmuje dużo większy zakres produktów, który obejmuje więcej funkcji niż tylko zmiękczacze wody. Przykłady innych filtrów obejmują filtry do płukania wstecznego, filtry do usuwania żelaza i siarki, filtry osadów i filtry adsorpcji fluorku, wymieniając tylko kilka. Są to zupełnie inne systemy, które całkowicie spełniają funkcje oczyszczania wody.

Jak działają filtry?

Urządzenia do oczyszczania wody w całym biurze korzystają z szerokiej gamy technologii w celu oczyszczania wody. Zaawansowane systemy są używane do usuwania zanieczyszczeń z wody przez proces adsorpcji, wymiany jonowej, filtracji mikronowej, katalitycznej konwersji i utleniania. Istnieje wiele rodzajów filtrów i ich wszechstronność pozwala filtrować wszystko od naturalnych i chemicznych chemikaliów do metali ciężkich. Większość działania filtrów polega na pierwszym wychwyceniu lub przekształcaniu zanieczyszczeń w ich matrycy, a następnie usuwaniu ich przez procesy regularnych cykli czyszczenia wstecznego lub wymianę nośników i katalizatorów. W przypadku problemów mikrobiologicznych lampy UV są stosowane do sterylizacji wody, atakując DNA zanieczyszczeń mikrobiologicznych światłem ultrafioletowym, które skutecznie niszczą bakterie, wirusy i torbiele. Ekran, sito i filtracja membranowa mogą być również stosowane do usuwania zanieczyszczeń w szerokim zakresie mikrometrów.

Jak działają zmiękczacze wody?

Zmiękczacze wody zmiękczają wodę twardą przy użyciu żywic solnych i innych w celu usunięcia twardości wapnia i magnezu z wody. Żywice te są powleczone roztworem sodu i gdy twarda woda styka się z żywicą, jony wapnia i magnezu migrują z roztworu do aktywnych miejsc na żywicy i zastępuje je roztworem jonów sodu.

Alternatywy dla zmiękczaczy wody są również dostępne dla osób, które nie chcą dodawać soli ani substancji chemicznych do swojej wody. Te systemy bez soli korzystają z zaawansowanych elementów ceramicznych, które skutecznie przyciągają i neutralizują właściwości zmiękczania wody twardej bez konieczności regeneracji, płukania wstecznego lub energii elektrycznej. Są bardziej przyjazne dla środowiska.

Wybór systemu

Zmiękczacze wody są doskonałymi systemami oczyszczania wody, które chronią biuro przed szkodliwym wpływem gromadzenia się wody w twardej wodzie. Jeśli jednak masz inne problemy z wodą, takie jak chlor w wodzie, skażenie bakteryjne lub wysoki poziom żelaza, musisz wziąć pod uwagę filtr wody.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach