Chcesz założyć konto firmowe? Porównywarka do usług

Reasons For Opening A Business Bank Account

Każda firma powinna posiadać własne konto. W zależności od tego jaką działalność prowadzi, konto należałoby założyć w odpowiednim banku, o odpowiednim profilu. Co to znaczy? Np. firma posiadająca (lub planująca mieć) zagranicznych kontrahentów, przesyłająca, lub przyjmująca przelewy z zagranicy na pewno zainteresuje się możliwością w/w przelewów w obcej walucie. Czyli, możliwość wpłat i wypłat walutowych będzie jak najbardziej potrzebna.

Usługi bankowe dla firm

W większości banki prowadzące działalność, nie ograniczają się li tylko do usług dla przeciętnego Kowalskiego, pracującego na etacie. W każdym banku istnieje opcja założenia konta firmowego z możliwością przelewów walutowych (w obie strony).Istnieje zasada mówiąca o tym, że czym większy bank, tym większe bezpieczeństwo, ale także i większe opłaty.

Duże banki posiadają gwarancję państwa w razie, gdyby doszło do nieprzewidzianych zdarzeń w postaci np. przejęcia, czy nawet wyczyszczenia konta przez wyspecjalizowane w tym procederze osoby. Obecnie każdy bank posiada dostęp do internetu (inaczej szybko zniknąłby z rynku). Mało tego. Są banki istniejące tylko w sieci. Operacje finansowe w takich bankach odbywają się wyłącznie przez internet, a same banki nie posiadają swoich stacjonarnych oddziałów.

Nie jest to jednak żadnym problemem. Elektroniczne przelewy stały się tak popularne, jak niegdyś te – wpłacane na poczcie, z tą różnicą, że większość z nich jest darmowa, natomiast poczta pobiera dość znaczne opłaty za przelew. Większość operacji finansowych i tak odbywa się w sieci, więc konto – to podstawa. Banki nie posiadające swych stacjonarnych oddziałów są znacznie tańsze niż te z obsługa klienta, oraz okazałymi budynkami. Niedogodność polega na tym, iż przy wpłacie określonej ilości gotówki w specjalnych maszynach zwanych wpłatomatami, odbywa się przy pomocy automatu i jeśli ktoś preferuje przede wszystkim kontakt z żywym człowiekiem, będzie unikał tego typu usług.

Istnieją jeszcze ludzie, którzy tak nie znoszą wpłatomatów, że pieniądze na swoje konto internetowe (jeśli już mają taką potrzebę, np. klient zapłaci w gotówce), wysyłają za pomocą przelewu pocztowego. Nie jest to zbyt poważne, ale siła przyzwyczajenia jest zdolna pokonać wszelkie nowoczesne technologie.

Konta bankowe dla firm

Konta bankowe przeznaczone dla firm, znacznie różnią się od kont prywatnych przede wszystkim opłatami. Jeśli w niektórych bankach widnieje reklama darmowego konta nie znaczy to, że tak jest naprawdę. Konto będzie darmowe w przypadku przelewów np. 5 tysięcy miesięczne (kwoty mogą być różne).

Tak samo sprawa przedstawia się z kartami debetowymi, lub kredytowymi. Jeśli przedsiębiorca będzie używał jej intensywnie, tym samym opłata za nie będzie zlikwidowana.Są i inne usługi bankowe. Np. przelewny krajowe i zagraniczne. Wszystkie opłaty są zawsze zawarte w umowie, którą podpisujemy przed otwarciem konta. Wystarczy dobrze ją przeczytać. Będzie to gwarancją pozytywnej współpracy z każdym bankiem.

Poradnik opracowano wspólnie z firmą www.pozyczkidlugoterminowe.pl

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *