Chcesz poprawić nastrój w domu? Zwróć uwagę na okna!

okna koszalinDom jest tam gdzie serce. Więc jeśli twój dom jest w nieładzie, twoje serce może być trochę zaniepokojone. Codzienne wracanie do domu w miejsce, które jest brudne, ciemne i ciasne, może mieć duży wpływ na twój umysł. Chociaż nie każdy ma środki, aby od razu wykonać pełny remont i remont, istnieje kilka drobnych zmian, które możesz wprowadzić, aby poprawić swój dom, nastrój i samopoczucie! Jedną z nich zdradzimy Ci już na wstępie – są to rolety materiałowe w kasecie z www.master.kalisz.pl/, a jeśli chcesz dowiedzieć się dlaczego, jak również poznać całą resztę – czytaj dalej.

Czyszczenie (dla twojego zdrowia)!

Nawet jeśli może to wydawać się obowiązkiem, porządkowanie środowiska domowego może być formą samoopieki! Zaśmiecony dom może przyczynić się do stresu i niepokoju poprzez nadmierną stymulację umysłu. Z biegiem czasu ciągły stres i niemożność odprężenia mogą osłabić twoją energię i ostatecznie sprawić, że poczujesz się wyczerpany lub chory. Dlatego poświęcenie czasu na oczyszczenie i zorganizowanie się jest dobre dla duszy. Ponadto kurz może przenosić alergeny i inne czynniki drażniące, więc urządzenia takie jak rolety czyszczone regularnie mogą również poprawić jakość powietrza w domu.

Nie zaniedbuj także tkanin w swoim domu – mogą zbierać sporo się kurzu, więc dobrym pomysłem jest regularne odkurzanie ich za pomocą nasadki odkurzacza. Nie zapomnij też regularnie myć okna – przestrzeń wypełniona naturalnym światłem może wydawać się większa i bardziej otwarta. Badania wykazały, że naturalne światło może podnieść poziom witaminy D i poprawić nastrój. Upewnij się więc, że w pełni wykorzystujesz możliwości swojego okna i spłucz wszelkie zabrudzenia, które narosły przez cały sezon.

Czy twój dom potrzebuje trochę aromaterapii?

Zapach został związany z pamięcią bardziej niż jakikolwiek inny zmysł. Jeśli w twoim domu jest piżmo, którego nie możesz się pozbyć i które cię przygniata, winowajcą mogą być twoje dekoracje na oknach! Stare zasłony lub rolety mogą powstrzymywać trudne do usunięcia zapachy, takie jak dym papierosowy i zapach zwierząt domowych od poprzednich właścicieli lub najemców. Jeśli zwykłe czyszczenie nie pomoże, może być czas na ulepszenie dekoracji okiennych i wymianę na nowe. Należy również chronić żaluzje lub rolety przed kondensacją w oknie, która może powodować zapach pleśni.

Konserwacja + Dokonywanie napraw

Czy kończysz jeden projekt, zanim zaczniesz inny? A może czujesz się otoczony niepełnymi zadaniami za każdym razem, gdy wchodzisz do drzwi? Łatanie dziur w płytach kartonowo-gipsowych, poprawianie farby oraz mocowanie lub wymiana zepsutych żaluzji może znacznie przyczynić się do komfortu w domu. Kiedy czujesz się przytłoczony, zacznij od małych i przejdź do większych zadań na liście.

Światło i jego wpływ na nastrój

Nie możemy mówić o dobrym samopoczuciu, nie wspominając o śnie. To jest niezbędne dla naszego ogólnego zdrowia i może zapobiec wypaleniu. Światła, takie jak latarnie uliczne, reflektory samochodowe lub światło powodziowe umieszczone za oknem, mogą zakłócać rytm dobowy. Właśnie dlatego rolety materiałowe są najpopularniejszymi dodatkami na okna do sypialni.

[TB]

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *