Certyfikat językowy z angielskiego – czy warto go zdawać?

doradca-biznesowy-analizujacy-dane-finansowe-oznaczajace-postepy-w-pracy-firmy_1423-97

Egzaminy i certyfikaty językowe są poświadczeniem znajomości danego języka obcego na różnym poziomie i stopniu zaawansowania. Różnorodność egzaminów umożliwia nam wybór tego, który najbardziej okaże się nam przydatny. Jakie są zatem zalety posiadania certyfikatów językowych? Czy warto się do nich przygotowywać?

Zalety posiadania certyfikatu językowego

Przede wszystkim certyfikaty oraz egzaminy językowe to informacja o wysokim poziomie znajomości angielskiego. Do wszelkich tego typu egzaminów możemy oczywiście się odpowiednio wcześniej przygotować i dopiero wtedy podjąć decyzję o przystąpieniu do niego. Certyfikaty językowe umożliwiają nam podjęcie pracy za granicą na specjalistycznych stanowiskach, a także pozwalają studiować i uczyć się w innych krajach. Niekiedy w obu tych kwestiach wymagane jest poświadczenie o znajomości języka angielskiego. Zdecydowanie certyfikat ten jest dużym atutem w CV, a także oznajmia nam o zakończeniu pewnego etapu nauki. To dodatkowa motywacja do rozpoczęcia dalszego kształcenia się lub zdobywania językowych umiejętności.

Popularne egzaminy i certyfikaty językowe

Cambridge English to egzaminy, które cieszą się dużą popularnością. Mowa o FCE, CAE i CPE. Chętnie patrzą na nie pracodawcy oraz szkoły i uczelnie wyższe. Potwierdzają o znajomości języka angielskiego na pewnych określonych poziomach, a ich dużym autem jest to, że nie tracą na wartości, są dożywotnie.

  • Certyfikat FCE, czyli First Certificate English potwierdza znajomość angielskiego na poziomie średniozaawansowanym. Składa się z kilku części – czytania ze zrozumieniem, pisania, słuchania oraz mówienia, a więc wskazana jest forma pisemna oraz ustna. Często kurs angielskiego FCE można spotkać w ofercie wielu szkół językowych.
  • Certyfikat CAE, czyli Cambridge English: Advanced świadczy o znajomości języka na poziomie C1, a więc jest to poziom zaawansowany. Daje on również uprawnienia do nauczania i jest ceniony szczególnie przez pracodawców.
  • Certyfikat CPE, czyli Certificate of Proficiency in English udowadnia wiedzę na poziomie C2, a więc daje możliwość prowadzenia negocjacji, nauczania np. w wyższych szkołach, czy pracowania na stanowiskach menadżerskim.

Wśród innych certyfikatów można wymienić także egzamin IELTS (International English Testing System), który jest chętnie uznawany przez uczelnie, organizacje, czy instytucje. Umożliwia pracowanie, czy studiowanie we wszystkich krajach na świecie. Egzamin ten jest jednak ważny tylko 2 lata od jego zdania. Z kolei egzamin TOEFL to certyfikat, który sprawdza wiedzę z języka angielskiego w środowisku akademickim. Jest ważny także 2 lata od zdania jak w przypadku IELTS. Certyfikat LCCI przeprowadzany przez Londyńską Izbę Przemysłowo-Handlową to egzamin, który mówi o umiejętnościach językowych wymaganych w środowisku biznesowym. Egzamin TELC przyda się tym, którzy posługują się angielskim w codziennych, jak i zawodowych sytuacjach.

źródło zdjęcia: freepik.com

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *