Casual style w pracy

business-casual-1200x954h

Każda praca wymaga oprócz pewnych umiejętności również określony rodzaj stroju na co dzień. W miejscach pracy, które odgórnie narzucają pracowniczy uniform, jak to ma miejsce chociażby w służbach mundurowych, na kuchni czy w branży budowlanej sprawa jest ułatwiona. Co jednak zrobić w sytuacjach, kiedy branża oczekuje eleganckiego wyglądu, jednak nie narzuca konkretnych modelu ubioru? Postawić na klasykę w nieco bardziej codziennej odsłonie. Na szczęście w obecnym urozmaiconym wyborze każdy pracownik znajdzie coś dla siebie.

W biurze postaw nie tylko na biel i czerń

Praca biurowa oprócz pracy w godzinach 8-16 kojarzyła się nam do niedawna z pracą w jednostajnych białych koszulach oraz czarnych garniturach i ciemnych garsonkach. Dziś na szczęście moda znacznie się zmieniła, dzięki czemu pracownicy biurowi nie wyglądają już tak samo, a nawet mają szansę na zabawę modą w pracy. Należy zacząć od form. Na podstawie jednostajnych koszul powstały koszule męskie codzienne oraz ich kobiece warianty. Biel zastąpiono jasnymi, pastelowymi kolorami, a do tego dołożono niestandardowe printy, dzięki czemu można swobodnie wykorzystać je w ubraniu do biura.

Co wybrać do koszuli wybierając się do pracy?

Marynarki również zyskały nowoczesny wygląd, dzięki czemu odświeżają codzienny biurowy strój. Na szczęście czasy nudnych garsonek odeszły do przeszłości, dzięki czemu można dowolnie komponować zestawy marynarek ze spodniami lub spódnicami. Mężczyźni również mają większą swobodę w wyborze casualowego, codziennego stroju do pracy. Garnitury odchodzą do lamusa, robiąc miejsce codziennej, eleganckiej stylizacji.

Postaw na dodatki do stylizacji firmowej

Sam strój może zostać dzienny, casualowy, a nawet zachowawczy, ale możemy wiele osiągnąć stawiając na umiejętny dobór dodatków. Nie chodzi tu jedynie o zwykłą torbę do pracy, ale czasem wystarczy postawić na oryginalną apaszkę, biżuterię czy nieszablonowe buty. Takie drobiazgi mogą znacznie ożywić nasz firmowy strój i to bez konieczności znacznej zmiany wizerunku.

Strój i wygląd, a praca

Istnieją branże, w których strój nie ma znaczenia, a pracownik ma swobodę w taki jego wybór, aby sam strój był wygodny i zapewnił bezpieczeństwo w pracy. Branże związane chociażby z obsługą klienta oczekują od pracowników bardziej formalnego charakteru stroju, nierzadko w jakimś stopniu narzuconego przez firmę, w której pracujemy. Warto jednak pamiętać, że pracownik jest wizytówką przedsiębiorstwa, w którym pracuje, dlatego też dobór odpowiedniego rodzaju ubrania do pracy jest dość ważną kwestią.

Osoby mające problem z wyborem stroju casualowego do pracy mogą poszukać inspiracji w sieci oraz bezpośrednio w sklepach. Plus jest taki, że firmowy dress code zostawia swoim pracownikom dowolność w doborze stroju pracowniczego, dzięki czemu pracownicy nie są zobowiązani do trzymania się sztywnych reguł ubioru pracowniczego i mogą wpłynąć na samodzielny wizerunek w pracy. Nie bez powodu funkcjonuje powiedzenie „jak cię widzą, tak cię piszą”, dlatego też warto wykorzystać je również na gruncie zawodowym.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *