Budżetowe wakacje – od czego zacząć?

man-working-beach-vacation

Jak co roku w okresie letnim większość pracowników rozpoczyna swój zasłużony wypoczynek. Jedni wybierają się na drogie wycieczki zagraniczne, inni zaś poszukują budżetowych opcji. Dowiedz się jak nie przepłacać przy organizacji wakacji.

Badania statystyczne wykazują, iż około 70% Polaków nie wykorzystuje swojego urlopu wypoczynkowego w całości. To bardzo źle, gdyż efektywny pracownik, to wypoczęty pracownik. Dość częstą przeszkodą w wakacjach trwających dłużej jak siedem dni są właśnie finanse.

Programy socjalne w pracy

W większych firmach, czy korporacjach istnieją programy socjalne, z których można skorzystać wybierając się na wakacje. Dlatego warto zasięgnąć wiedzy, czy Twój pracodawca również przewiduje dofinansowanie Twojego wypoczynku. Zazwyczaj takie dofinansowanie jest na poziomie 100-500 zł. Niektóre firmy przewidują także dofinansowanie na kolonie naszych pociech, wtedy zwrot za wyjazd dziecka może osiągnąć nawet 80%.

Zdarza się, że dane przedsiębiorstwo ma swoją ofertę wypoczynkową. Dzięki umowami podpisanymi z ośrodkami wypoczynkowymi, oferty wyjazdowe są znacznie tańsze niż dla normalnego turysty.

Planowanie z wyprzedzeniem

Planowanie wyjazdu na własną rękę nie znaczy gorzej i drożej. Wręcz przeciwnie, to bardzo dobry sposób na spędzenie czasu zgodnie ze swoimi oczekiwaniami. Warto o wyjeździe pomyśleć znacznie wcześniej, głównie z uwagi na koszta i miejsce noclegowe. Jeśli naszym kierunkiem będzie polskie morze, miejsca noclegowe w lepszych i przyjaznych cenowo miejscach zostają wyprzedane nawet w marcu.

W przypadku wyjazdów zagranicznych warto się wstrzymać do momentu zakupu biletów lotniczych. O nie także należy zadbać z wyprzedzeniem – najlepiej dwumiesięcznym. Wtedy mamy gwarancję niższej ceny i miejsca na pokładzie.

Spanie budżetowego turysty

Opcji na tani nocleg jest wiele. Budżetowy turysta nie odczuwa potrzeby czterech gwiazdek w hotelu, czy basenu na terenie ośrodka. Podróżujący samotnie mogą skorzystać z propozycji hosteli, czyli spania w tak zwanych akademikach. W jednym pokoju znajduje się kilka łóżek, na których śpią inne, nieznane nam osoby. W zależności od kraju jedna noc może kosztować od 8 zł (na Ukrainie) do nawet 100 (np. w Danii). Nie jest to dobra opcja dla rodzin z dziećmi, którym polecamy szukanie ofert w tańszych hotelach.

Ostatnio coraz bardziej popularny staje się nocleg pod namiotem. Praktycznie w każdej turystycznej miejscowości można znaleźć kemping, który za niewielkie pieniądze pozwoli nam rozbić swój namiot.

Pozostałe koszta wyjazdu

Ostatnim kosztem wyjazdu to atrakcje na miejscu oraz wyżywienie. Zaczniemy od tego pierwszego – każde większe miasto umożliwia zakup specjalnej karty, która umożliwia wejście do określonych atrakcji. W przeliczeniu wypada to znacznie taniej, aniżeli kupować bilet do każdego miejsca osobno. Jedną z opcji jest rezygnacja z płatnych atrakcji i zwiedzanie jedynie tych darmowych.
Wyżywienie na wakacjach to nie tylko drogie restauracje, ale także knajpy z równie dobrym jedzeniem, jednak znacznie przyjaźniejszym menu. Do znalezienia takich miejsc najlepiej wykorzystać internet.

Materiał powstał przy pomocy z serwisem o podróżach. Więcej na stronie http://rzucijedz.pl/

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

1 komentarz do “Budżetowe wakacje – od czego zacząć?

  1. Janka
    16 listopada 2017 at 09:32

    Świetny poradnik :) Ja również zmagam się co roku z planowaniem tańszych wakacji, które wcale nie muszą być wiele gorsze o tych allinclusive :) Liczy się pomysł, zaangażowanie i przede wszystkim radość ze spędzenia czasu z rodziną. Czytam przeważnie mój ulubiony blog o podróżach i przyznam, że wiele inspiracji czerpię właśnie z tego miejsca :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *