Budujemy halę pod wynajem – ile pieniędzy potrzebujemy na start projektu?

Budowa hali stalowej wydaje się o wiele prostsza niż inwestycja w typowy obiekt realizowany tradycyjnymi metodami. Nie oznacza to jednak, że jest to rozwiązanie tanie. Aby wykonać halę stalową, konieczne jest poniesienie wielu kosztów jedynie pośrednio związanych z jej realizacją.

główne_gaj-stal-e1544521998633

Kto planuje postawić halę stalową i na niej zarabiać, musi zdawać sobie sprawę, że sama budowa to nie wszystko. Trzeba więc posiadać odpowiednio wysoki kapitał, gdyż koszty zaczynają się dużo przed tym, zanim rozpoczną się prace budowlane. Na samym wstępie trzeba pamiętać o kosztach przygotowawczych, czyli między innymi pozwoleniu na budowę czy pracach związanych z przygotowaniem terenu. Będą one tym wyższe, im więcej pracy trzeba włożyć w dany teren. Kolejne koszty to cena projektu, który powinien być przygotowany przez profesjonalnego projektanta. Zanim więc przystąpimy do prac budowlanych, trzeba mieć co najmniej kilkadziesiąt tysięcy złotych przeznaczonych wyłącznie na koszty przygotowawcze. Jeszcze wyższą kwotą musi dysponować osoba, która dodatkowo nie posiada ziemi i dopiero planuje zakup odpowiedniej działki. Hala stalowa jest to więc inwestycja, która zwróci się dopiero po długim czasie jej wynajmowania.

Wykończenie i aranżacja to kolejne wydatki

Poza pracami budowlanymi związanymi z postawieniem hali stalowej, trzeba również pamiętać o wydatkach związanych z jej wykończeniem oraz wyposażeniem. Chodzi tu między innymi o założenie odpowiednich okien, zaplanowanie i podłączenie wszystkich instalacji, a także wyposażenie wnętrza. Dobrym rozwiązaniem jest powierzenie budowy hali firmie, która wykonuje takie prace kompleksowo – zajmuje się zarówno przygotowaniem terenu, jak i późniejszą całościową realizacją obiektu. W poszukiwaniu dobrego wykonawcy warto zapoznać się z ofertą www.rexbud.com.pl/. Firma oferuje wysokiej jakości usługi budowlane, a doświadczona ekipa i wieloletnie doświadczenie to gwarancja, że wszystkie prace zostaną zrealizowane zgodnie z projektem, na najwyższym poziomie i z dbałością o najdrobniejsze techniczne detale..

Hale ocieplone dwa razy droższe niż nieocieplone

Budowa hali stalowej to spora inwestycja, która jest tym wyższa, im większa czy bardziej zaawansowana technologicznie będzie hala. Średnie ceny na rynku budowlanym to dzisiaj około 300-600 złotych za metr kwadratowy hali nieocieplanej oraz 500-1000 złotych za metr kwadratowy hali ocieplonej. Ostateczne koszty mogą być jednak wyższe, w zależności od poziomu wykończenia hali oraz od wykorzystanych materiałów. Nie warto jednak oszczędzać na jakości, gdyż kiepskie materiały budowlane pozwalają jedynie na pozorne oszczędności. Może się bowiem okazać, że hala postawiona jak najniższym kosztem będzie bardzo droga w eksploatacji. Wybierając konkretną halę warto również pamiętać o tym, do czego będzie ona przeznaczona. Jeśli ma służyć pod wynajem pomieszczeń biurowych, konieczna jest inwestycja w halę ocieplaną, która jest około dwa razy droższa od nieocieplanej.

Artykuł powstał przy współpracy z portalem www.rexbud.com.pl

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *