Budowanie wizerunku w pracy – zacznij od ubioru

3202b8c

Spełniło się Twoje marzenie… Od jutra rozpoczynasz wymarzoną pracę. Prawie rok bezowocnych poszukiwań z dyplomem ukończenia studiów wyższych w kieszeni, odchodzą nareszcie w niepamięć. Oczywiście, że masz tremę. Któż, by jej nie miał? Przecież od razu rzucono Cię na głębokie wody, bo masz kierować zespołem pracowników. Jak odpowiednio się przygotować na ten dzień? Przeczytaj poniżej.

Wkrocz z pewnością siebie

Zasadą, którą powinieneś zastosować już od początku jest pewność siebie. Pamiętaj, że nie będziesz szanowany wśród pracowników, jeśli już na wstępie pokażesz im, że jesteś osobą niepewną siebie i swoich celów. Po pewnym czasie zaczną oni tą Twoją słabość wykorzystywać, a Ty tym samym możesz stracić stanowisko i oczywiście autorytet. Od samego początku musisz wkroczyć pewnym krokiem, z uśmiechem na twarzy, ale również i z jasno sprecyzowanymi oczekiwaniami wobec Twoich podwładnych. Oni muszą wiedzieć, kto trzyma ster i że bunt na pokładzie w Twoim przypadku nie przejdzie.

Jak Cię widzą, tak Cię opiszą?

W budowaniu Twojego wizerunku niezwykle istotną role będzie odgrywał także ubiór. Pamiętaj, że przełożony musi wyglądać niezmiernie elegancko i być zadbanym facetem. Zaopatrz swoją garderobę w trzy pary garniturów, obowiązkowo w kolorach szarości i niebieskiego. Jeżeli Twoja praca będzie polegała również na tym, by brać udział w różnych uroczystościach, bankietach itp. musisz mieć w zapasie garnitur w kolorze czarnym. Na co dzień jednak wystrzegaj się tego koloru. Podobnie jest też z marynarkami. One także powinny znaleźć się w Twojej szafie. Do garnituru pasuje oczywiście modna męska koszula i krawat.

Pamiętaj, byś nie mieszał wzorków i gatunków materiału. Do marynarek możesz zakładać spodnie z materiału, które kolorem i gramaturą odpowiadają materiałowi marynarki lub też eleganckie jeansy. Jeżeli będziesz miał na sobie marynarkę, to krawat nie jest wówczas obowiązkowym dodatkiem, wystarczy odpowiednio zapięty kołnierzyk. Dzisiaj na rynku istnieje cała masa eleganckich koszul męskich o różnym fasonie i różnych rodzajach kołnierzyków. Z pewnością wybierzesz coś dla siebie.

Buty zawsze muszą być dopasowane do stylu Twojego ubioru. Obowiązkowo powinieneś mieć jedną parę czarnych, które pasują do szarości i niebieskiego. Pamiętaj też, że to nie tylko Panie muszą dbać o swoją fryzurę, również panowie muszą przyjść do pracy w świeżo umytych włosach, które nie odstają im każdy w swoją stronę. Istotną sprawą jest także pielęgnacja dłoni.

Nawet jeśli dzień wcześniej ryłeś w ogrodzie, Twoje paznokcie muszą być czyste i wypielęgnowane. I tak jak Panie dbają o swój makijaż, Ty zadbaj o zawsze ładnie ogoloną twarz i przyjemny zapach wody po goleniu. Nie każdy lubi intensywne zapachy, choćbyś używał perfum z najwyższej półki. Wygląd jest podstawą budowania Twojego wizerunku.

Jeżeli będziesz eleganckim, zadbanym facetem i wkroczysz z pewnością siebie, to automatycznie Twoi podwładni poczują, że owszem gość jest fajny, ale trzeba zachować przy nim respekt. Inaczej zginiesz…

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *