Budowa altanek ogrodowych – pomysł na własną firmę

Masz już swój pomysł na życie. Nie chcesz dłużej pracować u kogoś i być od niego zależnym. Postanowiłeś uruchomić swój własny biznes. Gratulacje.

Postawiłeś na altanki ogrodowe – dlaczego?

Zastanawiałeś się dość długo nad tym, czy warto otwierać swój własny biznes. Z zawodu jesteś stolarzem, który to przez kilka ładnych lat pracował w prywatnej firmie, by patrzeć z niekłamaną zazdrością, jak jej właściciel pomnaża zyski. W końcu pomyślałeś: Dlaczego i mnie nie miałoby się udać? Jednakże w Twojej głowie wciąż powstawały nowe wątpliwości typu: jak się do tego zabrać i z czym wystartować. Dokonałeś zatem oględzin rynku lub jak bardziej fachowo się to określa, zbadałeś rynek. Okazało się, że firm, które wytwarzają meble, parkiety i schody jest już dosyć sporo w Twojej okolicy, zatem ten wariant odrzuciłeś już na samym początku. Przeglądając strony internetowe w poszukiwaniu zapotrzebowania społeczeństwa na usługi stolarskie zauważyłeś, że coraz to modniejsze stają się altanki ogrodowe. Firm, które zajmują się ich budową jest jeszcze stosunkowo niewiele, a polskie społeczeństwo na wzór zachodniego lubi spędzać weekendy z dala od miejskiego zgiełku w zaciszu swoich ogrodów. Dlatego też postawiłeś na altanki ogrodowe i wiedziałeś, że właśnie na tym będzie polegał Twój przyszły, własny biznes.

Jak wystartować po przeprowadzeniu badań rynku?

Przyszła kolej na zrobienie kolejnego kroku. Działanie te polega na skonstruowaniu biznesplanu, czyli dokumentu, z którym możesz wystartować do przodu. W biznesplanie najkrócej mówiąc ujmiesz swoje przychody i wydatki. To właśnie w nim przekalkulujesz wstępnie, ile będziesz musiał wydać, by otworzyć własną firmę, a także ile będziesz mógł mniej więcej zarobić. Kiedy biznesplan jest już gotowy, musisz zastanowić się skąd wziąć pieniądze na uruchomienie swojej firmy i gdzie miałaby się ona mieścić. Jeżeli nie masz zbyt wielkich oszczędności, to najlepszym wyjściem jest pozyskanie środków z zewnątrz: środki unijne, środki z Powiatowego Urzędu Pracy i inne. Jest naprawdę szereg różnego rodzaju projektów i wsparcia na pomoc przy uruchamianiu własnej działalności. Wiadomym jest też fakt, iż musisz wiedzieć, kto może by Twoim potencjalnym klientem i powoli opracować sobie małą strategię reklamową firmy.

Sprawy urzędowe i nie tylko

Wiadomo, że każda działalność musi być legalnie zarejestrowana. By formalności prawnych stało się zadość, powinieneś najpierw udać się do najbliższego Urzędu Miasta, czy też Gminy, by złożyć wniosek o założenie działalności gospodarczej. Pamiętaj też, że czekają Cię odwiedziny w ZUS-e i Urzędzie Skarbowym. Po wędrówce wśród urzędowych korytarzy, udajesz się do biura rachunkowego, które pomoże Ci w prowadzeniu księgowości. Powinieneś też rozejrzeć się za dobrze wykwalifikowanymi pracownikami, gdyż tylko tacy zapewnią Ci dobrze prosperującą firmę. Jeżeli nie potrafisz projektować lub uważasz, że nie robisz tego zbyt dobrze, może warto rozejrzeć się za projektantem, z którym nawiążesz współpracę. Twoja wiedza z zakresu wykonawstwa i doboru materiału, a jego umiejętności związane z wizualną stroną, mogą okazać się bezcenne.

Czas zakupić wyposażenie warsztatu pracy i zacząć działać

Jest to niewątpliwie najdroższa z dziedzin Twojej działalności. Jak wiadomo sprzęt nie jest tani, a bez niego ani rusz… Najlepiej złożyć zapytania ofertowe do kilku producentów i wybrać zarówno najlepszą, jak i też najbardziej korzystną cenowo ofertę. Nie kupuj sprzętu od firm, które sprzedają towar za bezcen, a reklamują go jako ósmy cud świata. Pamiętaj, że to tylko jedna z ich strategii marketingowych. Kupuj sprzęt wysokiej jakości, który może nie jest tani, ale masz pewność jego serwisu, wydajnej pracy i tego, że jego koszty zwrócą Ci się niebawem, bo zacznie on na siebie zarabiać. Kiedy już wyposażysz swój warsztat, możesz ruszyć z reklamą firmy: załóż konto na portalu społecznościowym, na stronach, gdzie możesz sprzedawać swoje usługi i koniecznie zaplanuj założenie własnej strony. Nie zapomnij o folderach i ogłoszeniach w lokalnej prasie. Najważniejsze jest to, by chwycić pierwszego klienta, później pójdzie Ci już jak z płatka. I na koniec pamiętaj jeszcze o jednej bardzo ważniej lekcji: zawsze wychodź do ludzi z uśmiechem, bądź uprzejmy i tego też wymagaj od swoich pracowników. Masz wtedy murowany sukces swojego własnego biznesu.

Na stronie https://www.produktyogrodowe.pl/20-altanki-altany-ogrodowe-drewniane zobaczysz jak wyglądają profesjonalne altany ogrodowe.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

1 komentarz do “Budowa altanek ogrodowych – pomysł na własną firmę

  1. Bartek
    26 września 2019 at 07:55

    Szukam firmy, która zajmuje się profesjonalną realizacją schodów drewnianych oraz ich szybkim montażem w domu klienta. Na http://www.drewdom.com.pl/schody-drewniane znalazłem usługi, które wydają mi się opcją idealną. Jednak wolałbym najpierw poczytać opinie osób, które już korzystały z usług tej firmy? Polecacie czy raczej niekoniecznie? Zależy mi przede wszystkim na wysokiej jakości i w miarę krótkim czasie wykonania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *