Branża budowlana potrzebuje pracowników! Jak ich zachęcić?

Przemysł budowlany wciąż nie przestaje odczuwać skutków recesji. Pomimo, że znajduje się on w fazie ciągłego i długotrwałego ożywienia (liczba miejsc pracy w budownictwie ma wzrosnąć o 19 procent do 2019 r.), nowa generacja pracowników niestety jeszcze nie przyjęła tego przemysłu jako opcji, która zapewnia ekscytujące i opłacalne ścieżki kariery.

otopraca kwatery

Przy obrotach w budownictwie już dwukrotnie wyższych niż średnia krajowa i wzrastaniu wraz z powrotem do pełnego zatrudnienia, właściciele firm budowlanych muszą zatrzymać swoje najcenniejsze aktywa i jedną z ich najważniejszych przewag konkurencyjnych na rynku – swoich pracowników.

W przeciwieństwie do innych sektorów opierających się na produktywności opartej na technologii, budownictwo zależy w dużym stopniu od wykwalifikowanej siły roboczej w zakresie wzrostu i rentowności. Przy 68% firm budowlanych zatrudniających mniej niż 5 osób utrzymanie wysoko wykwalifikowanych pracowników jest kluczem do sukcesu tych małych firm.

Dlatego też branża budowlana musi opracować atrakcyjne oferty wynagrodzeń i świadczeń, które są konkurencyjne w stosunku do ofert oferowanych w innych branżach. Konieczne jest, aby uwzględniały one unikalne potrzeby i rosnące trendy w branży budowlanej, a także zmianę atrybutów pracodawcy, która najlepiej współgra z tysiącletnim sposobem myślenia.

Jest to szczególnie ważne, ponieważ branża nabrała rozpędu, najlepsi pracownicy szukają lepszych możliwości.

Jednym z najważniejszych wyzwań stojących dziś przed branżą budowlaną jest niedobór nowych talentów wchodzących do zawodów. Starsi pracownicy zabierają ze sobą lata doświadczenia w budownictwie i wiedzę handlową – umiejętności, które są niezbędne do utrzymania produktywnej siły roboczej. Pogorszenie tej zmiany demograficznej to spowolnienie gospodarcze, które nęka przemysł od wielu lat, skłaniając wielu wykwalifikowanych pracowników budowlanych do przekształcania swoich talentów w inne przedsięwzięcia.

Czynniki te przyczyniają się do raczej niefortunnego zbiegu wydarzeń w obliczu prognoz, które szacują, że 1,5 mln nowych pracowników będzie potrzebnych w budownictwie w ciągu najbliższych 10 lat, aby dotrzymać kroku popytowi i przechodzeniu na emeryturę.

Dlaczego pracownicy odchodzą?

Aby zapewnić sprawne funkcjonowanie swojej firmy, właściciele firm muszą zrozumieć, dlaczego pracownicy odchodzą, a co najważniejsze, muszą szybko i zdecydowanie podjąć działania w oparciu o swoje ustalenia. W końcu rezygnacje wyrządzają spustoszenie w firmie. Są demotywacją dla tych, którzy pozostają i mają tendencję do zwiększania obciążenia pracą dla tych, którzy pozostają, nawet jeśli ból jest tylko tymczasowy. Utrudniają również harmonogramy produkcji i zagrażają jakości i bezpieczeństwu.

W jaki sposób kompensacja pieniężna, kultura i korzyści mogą pomóc?

Pensje i świadczenia, które nie spełniają potrzeb pracowników, są zdecydowanie najczęściej cytowanymi powodami, dla których pracownicy opuszczają zatrudnienie w branży budowlanej, a także jest to spowodowane brakiem kultury czy zakwaterowania.

Uczciwa płaca, kwatery pracownice warszawa, korzyści dodatkowe i ogólne poczucie szansy na awans – odgrywają ważną rolę w ocenie pracownika, czy jego pracodawca jest wobec niego w porządku.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *