Brak Ci energii w pracy? Jaki składnik wprowadzić do swojej diety?

sleepy-office-worker-at-desk-with-multiple-coffees

W pracy bardzo często zapominamy o prawidłowym odżywianiu, przez co często czujemy się głodni, ospali i niechętni do jakiejkolwiek aktywności. Aby poprawić swoją kondycję i samopoczucie, warto zmienić swoje nawyki żywieniowe i wprowadzić do codziennej diety korzystne produkty, które dostarczą organizmowi potrzebnej energii.

Wiele osób na brak energii ratuje się kolejną filiżanką kawy. Tymczasem nadmiar kawy nie tylko nie pobudza, ale również może negatywnie wpływać na nasz organizm. Zbyt dużo kawy wypłukuje z organizmu wiele substancji odżywczych, może również powodować problemy z sercem i układem krążenia. Kawa nie jest dobrym pomysłem na brak energii. Warto więc poszukać innych napojów. Dobrym pomysłem jest picie zielonej herbaty, która jest o wiele zdrowsza, zawiera sporo cennych substancji, dodaje energii, ożywia i pobudza.

Nadmiar słodyczy nie dodaje energii

W pracy warto zadbać również o właściwe odżywianie, przede wszystkim wyeliminować z diety w pracy słodkie i słone przekąski. Są one pełne cukru, przez co szybko dodają energii, gdyż powodują wyrzut insuliny do krwi. Jednak równie szybko poziom cukru spada, a to oznacza, że znowu stajemy się ospali. Lepiej jest więc jeść produkty, które są długo trawione, a energię uwalniają powoli. Najlepsze są produkty pełnowartościowe, między innymi pełnoziarniste pieczywo, chude mięso, a także sporo warzyw i owoców. Jeśli weźmiemy owoce do biura, z pewnością o wiele lepiej zaspokoją one głód niż słodycze, które nie tylko nie dodają energii, ale również mają sporo pustych kalorii. Owszem, są smaczne i chętnie je zjadamy, jednak nie mają w sobie nic wartościowego.

Przekąski pełne wartościowych składników

Aby intensywnie i wydajnie pracować, warto spożywać produkty, które mają cenne substancje, niezbędne dla prawidłowej pracy naszego mózgu oraz układu krążenia. Gorzka czekolada czy orzechy zawierają sporo magnezu, potasu, witaminy B oraz przeciwutleniaczy, które wpływają na naszą pamięć, koncentrację oraz sprawne funkcjonowanie układu nerwowego. Poprawiają funkcjonowanie na co dzień, warto więc spożywać je jak najczęściej. Pełne magnezu są również banany oraz suszone owoce i bakalie, które mają sporo dobrej energii i wartości odżywczych. Mogą więc być dobrymi przekąskami w miejscu pracy. Po ich spożyciu szybko wraca nam energia i przez długi czas jesteśmy w stanie utrzymać koncentrację na właściwym poziomie. W pracy warto zadbać również o to, by nie robić sobie zbyt długich przerw między posiłkami. Jeśli w domu przed pracą pijemy tylko kawę, a pierwszy posiłek jemy po południu dopiero, nie ma się co dziwić, że w ciągu dnia nie mamy energii i wykonywanie wszelkich obowiązków zawodowych idzie nam zdecydowanie wolniej. Nie można więc zapominać o zdrowym i pełnowartościowym śniadaniu, które dodaje energii na cały dzień, podkręca metabolizm i jest doskonałym paliwem do wszystkich przemian wewnętrznych zachodzących w naszym organizmie.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *