Biżuteria designerska vs biżuteria komercyjna – na czym polega różnica?

oto praca jacobCzy zastanawiałeś się kiedyś, jaka jest różnica między biżuterią komercyjną a biżuterią designerską? Wejdź do dowolnego domu towarowego, a na pewno zobaczysz skrzynki pełne biżuterii komercyjnej, przeróżne rozmiary pierścionków i wersje kolczyków. To samo dotyczy centrów handlowych, które mogą pomieścić trzy lub więcej sklepów jubilerskich. Ale wejdź do wolnostojącego sklepu jubilerskiego lub galerii, a znajdziesz coś zupełnie innego: biżuterię „designerską”.

Jeśli jesteś ciekawy, która z tych opcji wiąże się z lepszą jakością, czytaj dalej, aby uzyskać zaskakujące odpowiedzi.

Czym jest biżuteria designerska?

Biżuteria designerska zazwyczaj odnosi się do biżuterii, która przylega do określonej estetyki określonej przez indywidualnego rzemieślnika lub firmę projektową. Nacisk kładzie się na szczególną estetykę, często wykorzystuje cenne lub nietypowe materiały, a czasami zawiera ręcznie wykonane elementy. Kolekcja biżuterii designerskiej może mieć od dziesięciu do kilkuset sztuk, które będą wariacjami na temat:

  • projektu
  • motywu
  • techniki

Designerska biżuteria jest często wykonywana ręcznie przez rzemieślników. Czasami projektant biżuterii lub firma zajmująca się projektowaniem biżuterii zatrudnia zespół mistrzów modelarstwa, aby stworzyć prototypy projektu, który może być produkowany masowo. W niektórych przypadkach celebrytka uruchomi kolekcję designerskiej biżuterii. Zwykle oznacza to, że celebrytka angażuje się w określanie estetyki i doboru materiałów. Celebryci mogą tworzyć szkice biżuterii, ale nie robią biżuterii samodzielnie. Ten typ biżuterii designerskiej jest często produkowany masowo przy użyciu dokładnie takich samych metod jak biżuteria komercyjna!

Czy biżuteria designerska jest lepsza od komercyjnej?

Decyzja o zakupie biżuterii designerskiej nad biżuterią komercyjną jest decyzją osobistą. Być może uważasz, że materiały są równe, możesz nie chcieć płacić wyższej ceny za markę. I odwrotnie, jeśli estetyka danego projektanta bardzo ci się podoba, możesz docenić dodatkową dbałość o szczegóły, którą najprawdopodobniej zobaczysz w designerskiej biżuterii, w przeciwieństwie do zwykłej biżuterii. Ale jeśli nie wybierzesz wysokiej jakości biżuterii lub biżuterii studyjnej, wiele z tego, co leży między nimi, różni się tylko nazwą. Techniki tworzenia biżuterii są wykorzystywane zarówno przez projektantów, jak i producentów komercyjnych. W

Czy mogę wykorzystać mój zestaw kamieni szlachetnych w biżuterii designerskiej?

Jeśli posiadasz kamień szlachetny i jesteś zainteresowany umieszczeniem go w designerskiej biżuterii, najlepszym sposobem na to byłoby znalezienie projektanta z funkcjonującym atelier. Pracownia biżuterii to sklep roboczy, w którym biżuteria jest produkowana na miejscu. Wiele sklepów jubilerskich będzie miało do dyspozycji jubilerów, którzy są wysoko wykwalifikowani i zdolni do pracy na zamówienie.

Projektanci czasami akceptują kamienie wysyłane do nich, aby pracować w istniejącym projekcie. Niektóre oferują pół-produkty, co odnosi się do biżuterii, która jest kompletna, z wyjątkiem tego, że brakuje jej środkowego kamienia. Takie rozwiązanie są często przystosowane do typowych cięć kamieni szlachetnych.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *