Biznesplan dla domu opieki – od czego zacząć pisanie wniosku?

marisa-howenstine-nFsOlSE9Mn8-unsplashDom opieki dla seniorów to pomysł na biznes, który ma spore szanse powodzenia. Zapotrzebowanie na tego rodzaju placówki sukcesywnie bowiem rośnie wraz ze starzeniem się społeczeństwa. Nowoczesne domy opieki są niezwykle popularne, gdyż zapewniają seniorom opiekę, pomoc i wsparcie, co znacznie zwiększa komfort ich codziennego życia.

Aby założyć dom seniora, na początku trzeba dobrze przygotować się do inwestycji, także pod względem finansowym. Wymaga ona bowiem wielu nakładów związanych z budową obiektu, jego wyposażeniem i przystosowaniem do potrzeb osób starszych, które często mają potrzeby z poruszaniem. Ważne jest również spełnienie szeregu formalności, uzyskanie zgody od wojewody, a także wypełnienie norm dotyczących zasad funkcjonowania obiektu. Zanim zabierzemy się za inwestycję, dobrze jest napisać solidny, szczegółowy biznesplan. Na pewno będzie przydatny nie tylko na starcie działalności, ale również wtedy, gdy potrzebne będzie uzyskanie dofinansowania, dotacji czy kredytu bankowego.

Co powinno znaleźć się w biznesplanie?

Biznesplan dla domu opieki powinien zawierać szczegółowe informacje na temat działalności w każdym jej aspekcie. Warto umieścić w nim, gdzie konkretnie będzie prowadzony dom seniora, jaka jest lokalizacja, a także warunki lokalowe. Trzeba uwzględnić, ile osób będzie mogło zamieszkać w domu opieki, a także do kogo będzie skierowana oferta domu. Niektóre domy opieki przyjmują seniorów chodzących, którzy są w dosyć dobrej kondycji. Inne natomiast mają również wśród pensjonariuszy osoby leżące, mające problemy z poruszaniem i bardzo schorowane. W biznesplanie musi znaleźć się informacja, jak będzie wyglądała kadra opiekunów, ile osób będzie zatrudnionych na etacie, a ile w innych formach zatrudnienia. Trzeba dokładnie określić warunki przygotowywania posiłków, utrzymania czystości, ustalić pomieszczenia przeznaczone do rehabilitacji czy spędzania czasu. Ważne jest również zamieszczenie informacji o finansowaniu oraz o tym, jakie są planowane zarobki na tego rodzaju działalności. Jeśli chcemy mieć solidny biznesplan, dobrze jest zlecić jego napisanie profesjonalistom, którzy mają doświadczenie w tej tematyce.

Dobre warunki w domach opieki

Choć domy opieki mogą czasem kojarzyć się ze smutnymi miejscami, w rzeczywistości zapewniają one bardzo komfortowe warunki dla seniorów. Dom seniora Comfort Life to przykład świetnie prowadzonego domu opieki, w którym osoby starsze mają zapewnioną pomoc w codziennych czynnościach, świetne warunki lokalowe, a także możliwość realizowania swoich zainteresowań i pasji. Osoby mieszkające w domach opieki mają bezproblemowy dostęp do świadczeń medycznych i rehabilitacji, mogą spędzać czas na interesujących ich aktywnościach, a także nawiązywać nowe znajomości. Pobyt w takim miejscu jest dla osoby starszej o wiele bardziej przyjemny i motywujący niż samodzielne mieszkanie i samotne radzenie sobie z codziennością.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *