Czy ten biznes przetrwa kryzys?

1c0aa88f5aeed4233b8f69327f6f0dff

Kryzys związany z pandemią koronawirusa może zupełnie zmienić sytuację światowej gospodarki. Tysiące przedsiębiorstw musiało zawiesić swoją działalność, a część nawet ogłosić upadłość. Każda branża zostanie poszkodowana w innym stopniu. Czy w obliczu tych trudnych czasów inwestycje w elektrownie wiatrowe nadal są opłacalne? Przedstawiamy opinie specjalistów z Grupy Pracownia Finansowa.

Koronawirus a inwestycje w elektrownie wiatrowe

Cały świat pogrążył się w strachu. Już od trzech miesięcy priorytetem jest spowolnienie rozprzestrzeniania się koronawirusa oraz stworzenie skutecznej szczepionki. W Polsce 11 marca Rząd podjął decyzję o zamknięciu miejsc publicznych. Z dnia na dzień przestały działać kawiarnie, restauracje, księgarnie, sklepy z elektroniką, salony fryzjerskie itp. Przez to wielu przedsiębiorców na rozmaite sposoby szuka pomocy. Nie każdemu uda się przetrwać ten trudny czas. Kryzys dotknie wszystkich, ale w różnym stopniu.

Wiele osób zastawia się, czy pandemia będzie miała wpływ na energetykę i inwestycje w elektrownie wiatrowe. Współcześnie prąd jest niezbędny do normalnego funkcjonowania. Z tego względu nie może przestać być wytwarzany. Specjaliści z Grupy Pracownia Finansowa uspokajają, że wiatraki są minimalnie zależne od czynnika ludzkiego, co ma teraz ogromne znaczenie.

Czy kryzys wpłynie na branżę energetyczną? Opinia Grupy Pracownia Finansowa

W związku z przymusową izolacją i zamknięciem przedsiębiorstw oraz sklepów zapotrzebowanie na energię stało się mniejsze. Spadłyhurtowe ceny prądu dla odbiorców (oprócz gospodarstw domowych).Kryzys może w największym stopniu dotknąć najstarsze, niezmodernizowane jednostki węglowe, bo OZE mają priorytet w miksie energetycznym. Ponadto w obecnej sytuacji jeszcze szybciej będzie rosła cena surowców oraz koszty ich wydobycia. Z tego powodu naturalnie zwiększył sięudział odnawialnych źródeł zmiennych, które są dużo mniej zależne od ludzi. Pracownia Finansowa podkreśla, że turbiny wiatrowe działają automatycznie, dlatego nie muszą być obsługiwane przez pracowników.Ponadto inwestycje w elektrownie wiatrowe zawierają w sobie element ochrony przed inflacją, który jest szczególnie ważny, kiedy rząd masowo dodrukowuje pieniądze. Energia elektryczna stanowi jeden z głównych składników koszyka inflacyjnego, więc podczas intensywnego wzrostu cen elektrownia może nawet co miesiąc sprzedawać energię w wyższych cenach.

Dlaczego warto zdecydować się na inwestycje w elektrownie wiatrowe?

Po opanowaniu pandemii ogromnym problemem będą wahania cen ropy, węgla i gazu. Ponieważ zapotrzebowanie na prąd rośnie, a tradycyjne bloki generują duże koszty, Rząd będzie szukał bardziej opłacalnych rozwiązań. Unia Europejska nie zawiesiła założeń na następne dziesięciolecia w związku z Nowym Zielonym Ładem. Polska po ustabilizowaniusytuacji w kraju powinnatym bardziej skupić się na zmianie polityki energetycznej, uwzględniając inwestycje w elektrownie wiatrowe. W przeciwnym razie będziemy narażeni na jeszcze większe straty finansowe. Specjaliści z Grupy Pracownia Finansowa podkreślają, że w takich okolicznościach nie należy zapominać, że za oknem nadal istnieje świat, do którego chcemy wracać. Środowisko potrzebuje naszej pomocy, a inwestycje w elektrownie wiatrowewspierają walkę o czyste powietrze.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *