Biznes dla mamy na urlopie macierzyńskim – ręcznie robione artykuły dla dzieci.

Mother and daughter (4-5) in home office

Wiele kobiet na urlopie macierzyńskim narzeka na brak zajęć. Są to głównie kobiety, które przywykły do aktywności zawodowej, więc teraz siedzenie w domu po prostu je męczy. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by połączyły opiekę nad dzieckiem z pracą. Zastanawiasz się w jaki sposób? Przecież jest tak wiele możliwości na rozkręcenie własnego biznesu, który można prowadzić z domu. Świetnym przykładem jest rękodzieło.

Co można produkować w domu?

Trochę zdolności manualnych wystarczy, by zająć się rękodziełem. Niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę, ale artykuły wykonane własnoręcznie cieszą się ogromnym zainteresowanie. Ludzie mają dość produktów robionych na szeroką skalę, pragną czegoś unikatowego i wyjątkowego, a mogą to otrzymać właśnie dzięki handmade. W przypadku artykułów robionych własnoręcznie nigdy nie trafimy na taką samą rzecz, nawet jeśli będzie podobna pod względem kolorystyki, to będzie unikatowa w wyglądzie. Dlatego, jeśli zdecydujemy się zająć rękodziełem, to możemy zarobić całkiem przyzwoite pieniądze. Tylko co można produkować? Skoro nasza przerwa zawodowa jest spowodowana wychowywaniem dziecka, to może warto pomyśleć o artykułach dla milusińskich? Oto kilka propozycji, które mogą być źródłem inspiracji:

Wyroby szydełkowe i robótki na drutach
Jeśli myślisz, że robótki na drutach lub szydełku są dobre dla babć, to jesteś w dużym błędzie. Obecnie rzeczy dzianinowe cieszą są bardzo dużą popularnością. Jeśli masz wątpliwości, to sprawdź w sieci, jak wiele tam ofert z ręcznie wyprodukowanymi rzeczami. Co ciekawe ludzie nie tylko chętnie kupują ubrania, ale także różnego typu akcesoria. Ty również możesz stworzyć coś wyjątkowego i gwarantuję, że szybko znajdziesz nabywców. Na przykład:
Czapki, szaliki, rękawiczki – mimo szerokiego asortymentu dla dzieci w sieciówkach, brakuje ciekawych czapek i szalików dla dzieci. Wystarczy poruszyć trochę głową, a z pewnością znajdą się pomysły na ciekawe wzory, które przyciągną klientów.
Maskotki, przytulanki – na drutach można także zrobić przepiękne maskotki oraz przytulanki w różnych kolorach oraz wzorach.
Grzechotki, gryzaki – nic nie stoi na przeszkodzie, by właśnie z włóczki stworzyć też grzechotki oraz gryzaki dla niemowląt.

Wyroby z drewna
Jeśli szydełkowanie i robótki na drutach nie są Twoją mocną stroną, to możesz popróbować sił z drewnem. Przede wszystkim możesz zająć się wyrobem zabawek dla dzieci i tu masz całkiem spore pole do popisu, ponieważ z drewna można tworzyć:
gry – jak np. Memory,
kręgle,
klocki,
koniki na biegunach.

Wyroby z papieru
Co możesz produkować z papieru? Znów pomysłów jest wiele, choć do wielu z nich potrzeba nie tylko zdolności manualnych, ale także kreatywności. Przede wszystkim z papieru możesz tworzyć różnego typu kolorowanki. Dzieci uwielbiają malowanki, a im ciekawsze, tym więcej radości sprawiają maluchom. Możesz czerpać inspiracji ze znanych i lubianych bajek, ale również możesz pobudzić wodze fantazji i stworzyć coś własnego. Z papieru również możesz robić kolorowe wiatraczki, jak również domki z tektury.

Artykuł opracowano przy współpracy ze stroną https://omade.pl/.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *