Bank: zmienić czy nie zmienić? Poznaj konkretne powody!

analysis-626881_960_720Istnieje wiele powodów, dla których możesz chcieć opuścić swój obecny bank – a jeśli którykolwiek z tych poniższych dotyczy Ciebie, faktycznie może to być czas na zmiany.

1. Obsługa klienta jest słabej jakości…

Twój bank oferował profity i wspaniałe doświadczenie, ale obsługa klienta z biegiem lat zmalała. Może się okazać, że Twój mega bank ma bezosobową obsługę lub że twój bank lokalny ma kiepskie godziny pracy lub że nie podoba Ci się panująca tam atmosfera. Bez względu na powód, jeśli masz wrażenie, że brakuje Ci obsługi klienta, możesz znaleźć coś lepszego sprawdzając chociażby Ranking kont osobistych (https://najlepszebanki.com/ranking-kont-osobistych).

Niektóre funkcje obsługi klienta godne uwagi mogą obejmować:

Szeroki zakres godzin obsługi klienta, zarówno osobiście, jak i przez telefon
Pozytywne interakcje twarzą w twarz z pracownikami banku.
Szybkie rozwiązywanie potencjalnych problemów (na przykład anulowanie karty po jej utracie i natychmiastowe wysłanie nowej)
Wyposażenie oddziałów, takie jak bankomaty i godziny pracy oddziałów, oraz szeroki zakres usług wewnętrznych, takich jak zamawianie czeków, dokonywanie depozytów, sprawdzanie sald, przelewów i bankowości dla małych firm.

Jak to zrobić w bieżącym banku: porozmawiaj z kierownikiem oddziału w swoim banku i wspomnij, że problem stanowi obsługa klienta. Może on być w stanie rozwiązać problem, a tym samym poprawić z wiązane z tym Twoje doświadczenie. Jeśli problemem są godziny, możesz zostać poinformowany o funkcjach online, które zmniejszają potrzebę odwiedzania fizycznej lokalizacji.

Kiedy wybrać inny bank? Jeśli menedżer nie wydaje się zainteresowany poprawą Twojego doświadczenia, wtedy odwiedź fizyczne oddziały kilku innych banków w mieście i spójrz na banki internetowe. Sprawdź godziny (jeśli dotyczy), oferowane udogodnienia (takie jak dostępne bankomaty) i sprawdź stronę internetową, aby uzyskać pomoc techniczną. Możesz również przeglądać recenzje klientów online, aby uzyskać informacje o każdym banku, aby podjąć świadomą decyzję.

2. Stopy procentowe są wysokie

Ponieważ kredyty mogą być kłopotliwe w refinansowaniu, szczególnie w przypadku nowej instytucji, możesz pomyśleć, że łatwiej jest po prostu utrzymać wysoką stawkę obecnej pożyczki. Ale jeśli inny bank oferuje lepszą stawkę i może zaoszczędzić pieniądze, sprawdź, czy Twój obecny bank może dopasować ofertę. Jeśli nie, to dodatkowy wysiłek, aby uzyskać lepszą stawkę, jest prawdopodobnie tego wart.

Jak to zrobić w swoim bieżącym banku? Uzyskaj wstępne zatwierdzenie – czy to na kredyt hipoteczny, refinansowanie, kredyt samochodowy, czy w inny sposób – z innego banku i udokumentuj swoją obecną instytucję. Następnie sprawdź, czy bank może dopasować nową ofertę. Jeśli tak, otrzymasz niższą płatność przy minimalnych komplikacjach.

Kiedy ruszyć dalej? Czy Twój bank odmawia Ci lepszej oferty? Oszczędzaj pieniądze i dokonaj zmiany. Chociaż może to zająć więcej czasu, niższa stopa procentowa oznacza więcej pieniędzy i potencjalnie tysiące złotych oszczędności w trakcie trwania pożyczki. Kilka tygodni gromadzenia dokumentów i podpisywania nowej umowy jest warte oszczędności.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *