Atrybut każdego biznesmana: pendrive. Jak wybrać najlepszy?

businessman-profile-looking-to-the-left_1098-295

Pendrive stał się atrybutem współczesnego świata. Bez niego praktycznie nie da się prowadzić interesów. Kiedyś biznesmeni nosili ze sobą notesy, aby robić ewentualne notatki. Dziś są w posiadaniu smartfonów, laptopów, czy tabletów. I to właśnie te urządzenia pomagają być bardziej mobilnym. Jednak, aby można było swobodnie przenosić pomiędzy nimi informacje, które przecież mogą być bardzo ważne, warto zaopatrzyć się w odpowiedni pendrive. W dzisiejszych czasach oprócz w/w urządzeń, także pendrive stał się atrybutem bezpieczniej mobilności.

Jaki pendrive wybrać?

Wszystko zależy od tego, do czego będziemy ich używać. Jeśli potrzebujemy pendriva do przenoszenia niewielkich danych pomiędzy urządzeniami stacjonarnymi (czy nawet mobilnymi), wtedy wystarczy zakupić pendrive o niewielkiej pojemności.

Ale jeśli ktoś chce przenosić np. filmy w wysokich rozdzielczościach FULL HD, wtedy nie obejdzie się bez pendriva nawet kilkudziesięciogigowego. Należy pamiętać, że jeden film może przybrać „wagę” nawet 8 – 9 GB, a nawet więcej. Więc posiadając pendrive o pojemności np. 8 GB, nic wiele nie przeniesiemy. Z drugiej strony – na dokumenty w zupełności wystarczy. Chyba, że ktoś chce „nosić” na pendrive całe swoje biuro. Nie jest to polecane, ponieważ należy pamiętać, że każdy pendrive to tylko urządzenie elektroniczne i wieczne nie jest. Może też być podatne na niesprzyjające warunki atmosferyczne i narażać nasze dane na niebezpieczeństwo ich utraty (ciekawe modele znajdziesz na stronie https://memorabbit.pl/c/pendrive-reklamowe).

Generalnie jest zasada, że najlepiej mieć kilka pendrive`ów, i na każdym z nich trzymać odpowiednie dane. Nie używać jednego – choćby o olbrzymiej pojemności pamięciowej – do wszystkich naszych danych. Nie jest to dobry pomysł.

Skąd wziąć odpowiedni pendrive?

Praktycznie, pendrive można kupić wszędzie. Ale nie wszędzie jest polecany ich zakup. Dlaczego? Ileż to razy słyszeliśmy o tym, że ktoś zakupił pendrive o pojemności 128 GB, a sprawdzając go w domu, okazało się, że jest 128 – ale MB. To najczęstsze, niechciane „pomyłki” w dziejach elektroniki. Można się nieźle zezłościć, otrzymując taką „okazję”. Jednak trzeba pamiętać, że najczęściej sami prowokujemy takie historie.

Wystarczy znać jedną podstawową zasadę, że: „Niema nic za darmo”, aby nie dać się wykorzystać w żadnej dziedzinie. Jeśli na jednej aukcji pendrive 128 GB kosztuje dwadzieścia złotych, a na innych ponad sto – to chyba wyraźnie widać, co to za „okazja”. Niestety, są jeszcze ludzie, którzy dają się na to nabrać. Widać – tak lubią. Aby kupić odpowiedni pendrive, można skorzystać ze sklepu internetowego np. Memorabbit – który jest jednocześnie producentem elektroniki reklamowej.

A jak wiadomo – producent może ofiarować bardzo dobre ceny tym bardziej, kiedy zechcemy kupić większą ilość pendrive z nadrukiem (grafiką, tekstem itp.). Takie przenośne urządzenia możemy potem ofiarowywać wszystkim tym, którzy na to wg nas zasługują, albo – którzy poprzez nasz prezent, mogą przynieść wymierne korzyści samej firmie.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *