Aromaterapia – jak znaleźć olejki i korzystać z ich szczególnych właściwości?

PrzechwytywanieZnalezienie najlepszych olejków eterycznych w Internecie jest zadaniem łatwiejszym do powiedzenia niż do wykonania. Na rynku jest wiele marek i używają one wszelkiego rodzaju zwrotów, od „certyfikowanego ekologicznego” do „destylowanej parą”, przez co trudno jest określić, który produkt wybrać. Ludzie są niezwykle lojalni wobec swoich firm zajmujących się aromaterapią – szczególnie jeśli którąś z nich poleca np. licencjonowana terapeutka, która używa olejków eterycznych w swojej praktyce, aby pomóc swoim pacjentom radzić sobie z lękiem, depresją i innymi problemami ze zdrowiem psychicznym.

Najlepsze olejki eteryczne dla Ciebie zależą od wielu czynników, w szczególności od zamierzonego efektu. Na przykład nie chciałbyś używać olejku cytrynowego, jeśli próbujesz zasnąć. A niektóre olejki eteryczne są lepsze od innych dla osób o wrażliwej skórze. Lawenda jest zazwyczaj świetnym wyborem dla każdego, nawet dla osób o wrażliwej skórze. Inne wspaniałe opcje obejmują różę, jaśmin i paczulę, które mogą uspokoić suchą skórę poprzez działanie przeciwzapalne, jednocześnie promując lepsze zdrowie skóry poprzez zwiększenie nawilżenia i nawilżenia, jednocześnie zmniejszając podrażnienia i pieczenie.

Ważne zastrzeżenia dotyczące olejków eterycznych

Jest tak wiele różnych rodzajów i marek popularnych olejków eterycznych, że przed zakupem należy uzyskać informacje. Niestety, istnieje wiele produktów, które możesz znaleźć w Internecie lub w sklepach, które nie zostały zebrane prawidłowo lub mogą zawierać coś, czego nie ma na etykiecie. Ważne jest, aby kupować od renomowanej firmy, która używa 100% olejku eterycznego bez innych wypełniaczy (unikaj „olejków zapachowych”, ponieważ to tylko perfumy). Etykiety takie jak „destylowana z parą wodną” (co odnosi się do zastosowanej metody ekstrakcji) i „klasa terapeutyczna” są również dobrymi wskaźnikami jakości, podobnie jak butelki z ciemnego szkła, ponieważ czyste olejki eteryczne mogą z czasem rozpuszczać plastik. Przykładem miejsca, gdzie możesz kupić dobrej jakości olejki jest www.biopielegnacja.pl.

Co najważniejsze, uważaj na każdą firmę, która przypisuje swoim produktom uprawnienia, których nie mają. Dlatego zanim zdecydujesz się na zastosowanie najlepszych olejków eterycznych do swojej rutyny, ważne jest, aby pamiętać, że olejki eteryczne nie mogą zapobiegać chorobom ani ich leczyć i nie są odpowiednie dla każdego. Wreszcie istnieją olejki eteryczne, których nigdy nie należy stosować miejscowo, takie jak bergamotka i wszelkie olejki cytrusowe, ponieważ mogą powodować reakcję fototoksyczną, jeśli Twoja skóra jest wystawiona na działanie promieni słonecznych. Nie powinieneś pić olejków eterycznych i lepiej unikać nakładania ich bezpośrednio na skórę przed ich rozcieńczeniem. Są bardzo skoncentrowane i mogą łatwo podrażniać skórę lub wywoływać reakcję alergiczną. Całe szczęście istnieją różne sposoby, aby bezpiecznie i odpowiedzialnie eksperymentować – wystarczy dowiedzieć się jak prawidłowo używać olejków eterycznych i tak z nich korzystać.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *