Aranżujemy biuro – remont na każdą kieszeń

roof-windows-3-lg

Odpowiednio przemyślany wystrój wnętrza jest ważny nie tylko w domach czy mieszkaniach, ale również w pomieszczeniach biurowych. W pracy spędzamy przecież jedną trzecią naszego dnia, warto więc zadbać o to, by wykonywać obowiązki zawodowe w komfortowych warunkach.

O jakość codziennej pracy pracowników powinien zadbać właściciel firmy, który musi dostarczyć nie tylko sprzęt niezbędny do wykonywania obowiązków zawodowych, ale również zadbać o dobre warunki. Pomieszczenia biurowe powinny być właściwie urządzone, z wykorzystaniem wszystkich zasad ergonomii. Im lepiej uporządkowana i zaplanowana przestrzeń, tym większa wydajność i chęć do pracy.

W kiepskim biurze równie kiepskie są warunki do pracy

Komoda Mystic Living 145 Cm AkacjaW biurze, w którym pracownicy spędzają kilka czy nawet kilkanaście godzin dziennie, każdy szczegół ma znaczenie. Po pierwsze – istotne są biurka i krzesła, które muszą być wygodne i komfortowe podczas codziennej pracy. Nawet praca biurowa, jeśli będzie wykonywana w źle urządzonym pomieszczeniu, może być męcząca i powodować przewlekłe zmęczenie. Meble biurowe powinny być funkcjonalne, zapewniać prawidłową postawę podczas pracy, szczególnie przy wielogodzinnej pracy przy komputerze. Pracodawca powinien zadbać szczególnie o wygodne krzesła z możliwością regulacji wysokości czy położenia oparcia.

Kolory we wnętrzu wpływają na jakość pracy

Dobrze urządzone biuro to także odpowiednia kolorystyka. Warto wiedzieć, że od tego, w jakiej barwie są ściany, zależy jakość i wydajność naszej pracy. W kreatywnym myśleniu najbardziej pomagają stonowane, jasne kolory, które pomagają odpocząć oczom. Świetnie sprawdzają się odcienie szarości, niebieskiego czy zieleni. Wręcz odwrotne działanie mogą mieć mocne, ostre barwy. Pomarańczowy bardzo rozprasza, podobnie jak kolor czerwony.

Natomiast ściany pomalowane na żółto mogą powodować złość i zniechęcenie. W takich kolorach nie powinny więc być pomalowane ściany w tych pomieszczeniach, w których przebywa się przez wiele godzin. Jeśli kolor ścian w biurze nie jest sprzyjający, można w miarę szybko i niewielkim kosztem go zmienić. Pomalowanie ścian to niewielki wydatek w porównaniu do korzyści z bardziej intensywnej pracy pracowników.

Okna to nie tylko światło, ale również dopływ świeżego powietrza

W każdym pomieszczeniu biurowym ważne są również odpowiednie okna, które zapewnią dopływ światła dziennego na właściwym poziomie. Okna dachowe Velux czy inne dobrej jakości okna dachowe to rozwiązanie, w które warto zainwestować. Dobre okna to bowiem nie tylko światło, ale również właściwa wentylacja pomieszczeń.

Nowoczesne okna są wyposażone w systemy mikrowentylacji, które umożliwiają wymianę powietrza nawet wtedy, gdy są one zamknięte. W pomieszczeniach biurowych dopływ świeżego powietrza jest bardzo istotny – jeśli we wnętrzu jest duszno i brakuje tlenu, atmosfera robi się od razu senna, a niedotlenione umysły marzą o naj najszybszym wyjściu z biura, zamiast skupić się na wykonywaniu obowiązków zawodowych.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

1 komentarz do “Aranżujemy biuro – remont na każdą kieszeń

  1. Lilu
    21 lutego 2018 at 09:30

    W biurze – praktycznie w każdym – często siedzi się po kilkanaście godzin na dobę. Nawet, jeśliby taka praca trwała 8 godzin, to i tak jest to wyjątkowe obciążenie dla organizmu pracownika. Brak ruchu może prowadzić do wielu różnych chorób. A może by tak w biurach instalować np małe bieżnie, albo rowerki stacjonarne? Jak prawidłowo ćwiczyć, można się dowiedzieć tu http://esse.org.pl/. Wprawdzie rowerek stacjonarny w biurze może niejako szokować klientów, ale za to pracownikom na pewno się spodoba.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *