Analityka medyczna – branża o wielkich możliwościach

lab-217041_960_720Analityka danych dotyczących opieki zdrowotnej to metoda systematycznej analizy danych, która umożliwia pracownikom służby zdrowia znalezienie możliwości poprawy zarządzania systemem opieki zdrowotnej, zaangażowania pacjentów, wydatków i diagnozy. Analiza danych w opiece zdrowotnej łączy analizę danych w czasie rzeczywistym i historycznych w celu przewidywania trendów, ujawniania przydatnych informacji i napędzania długoterminowego wzrostu.

Korzyści z analizy danych opieki zdrowotnej

Poprawia jakość opieki klinicznej, zwiększając dostęp organizacji opieki zdrowotnej do danych pacjentów i umożliwiając systemom opieki zdrowotnej ujawnianie ważnych wzorców i trendów dotyczących diagnostyki, leczenia i ciągłej opieki.

Zapewnia dostęp do przydatnych informacji, które informują o przyszłych interakcjach z pacjentami, konsumentami i populacjami.

Informuje inicjatywy dotyczące zdrowia populacji i pozwala organizacjom zdrowia publicznego:

  • lepiej zarządzać rozprzestrzenianiem się chorób,
  • przewidywać epidemie,
  • przydzielać zasoby zdrowotne potrzebującym społecznościom.

Pozwala też odkrywać pierwotną przyczynę reakcji konsumentów – lub brak odpowiedzi – na działania informacyjne i dzięki można tworzyć spersonalizowane kampanie, aby zwiększyć zaangażowanie pacjentów.

Często zadawane pytania dotyczące analizy danych w opiece zdrowotnej

Jaka jest rola analizy dużych zbiorów danych w opiece zdrowotnej?

Duże zbiory danych to dane, które zawierają coraz większą różnorodność i są dostarczane w coraz większych ilościach i z coraz większą prędkością. W ostatnich latach analityka staje się coraz ważniejsza dla branży opieki zdrowotnej, ponieważ pojawiają się nowe narzędzia i technologie służące do rejestrowania i wykorzystywania bogactwa informacji o pacjentach, procedurach, diagnozach i oświadczeniach medycznych, które systemy opieki zdrowotnej przetwarzają każdego dnia, tym samym widać wyraźnie, że praca po analityce medycznej niesie wielkie możliwości rozwoju. Chociaż branża wciąż ma przed sobą długą drogę, jeśli chodzi o odsetek dostępnych danych, które są faktycznie wykorzystywane, analiza danych dotyczących opieki zdrowotnej otworzyła organizacjom drzwi do całościowego zrozumienia swoich pacjentów i wprowadzenia strategicznych ulepszeń operacji.

Analiza dużych zbiorów danych pomaga organizacjom opieki zdrowotnej w różnych inicjatywach, w tym nadzorze chorób i działaniach profilaktycznych, opracowywaniu technik diagnostycznych i klinicznych oraz tworzeniu spersonalizowanych, wpływowych kampanii marketingowych dotyczących opieki zdrowotnej. Organizacje, które wykorzystują swoje dane w sposób strategiczny, są w stanie lepiej wykorzystać udział w rynku i rozwijać swoją markę, przy jednoczesnym utrzymaniu wysokiego standardu opieki nad pacjentem.

Co to jest analiza zdrowia publicznego?

Analiza zdrowia publicznego to proces uzyskiwania, przeglądania i zarządzania danymi dotyczącymi zdrowia całych populacji, zwykle przeprowadzany przez organizacje zdrowia publicznego w celu utrzymania zdrowia populacji.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *