Alternatywana metoda leczenia bólu – zabiegi laserowe

laser-2761498_1280Laseroterapia zapewnia bezpieczne, nieinwazyjne, nienarkotyczne i skuteczne leczenie bólu za pomocą lasera terapeutycznego. Terapia laserowa została dobrze udokumentowana i jest ogólnie akceptowaną alternatywną metodą leczenia w celu:

  • łagodzenia bólu

  • promowania naprawy tkanek.

Zastosowanie energii świetlnej do uszkodzonych tkanek sprzyja podniesieniu temperatury tkanek, aby bezpiecznie zwiększyć miejscowy przepływ krwi, drenaż limfatyczny i krążenie w leczonym obszarze. Oprócz tych terapeutycznych efektów termicznych, poziom hemoglobiny jest podwyższony, co powoduje większe natlenienie tkanki. Podczas gdy ulga w bólu jest często osiągana po kilku zabiegach, celem terapii jest przebudowa tkanek. Tkanka (np. nerw, mięsień, kość i ścięgno) składa się z warstw komórek. Kiedy komórki są uszkodzone, nie działają prawidłowo i jako takie nie działają też tkanki. Laseroterapia wysokoenergetyczna przywraca funkcję komórki, dzięki czemu tkanki i narządy mogą wykonywać swoje zadania.

W połączeniu z dodatkowymi zabiegami można usunąć przyczynę dyskomfortu i ją zmniejszyć, zmniejszając w ten sposób przyszłe zaostrzenia i zwyrodnienia.

Terapia laserem wysokiej mocy dokonała dramatycznej zmiany u pacjentów, którzy zdecydowali się na tę procedurę, a wielu z nich zgłosiło znaczną poprawę już po pięciu wizytach. Pięć wizyt to nie magiczna liczba. Nie sugeruje się, że potrzeba 5 wizyt, aby złagodzić ból, ani nie ma to sugerować, że ból ustąpi w ciągu 5 wizyt. Zabiegi laserowe Gdańsk działa na uszkodzoną tkankę, która w większości przypadków powoduje dyskomfort. Typowe plany leczenia wymagają wielu sesji, aby zająć się przyczyną dyskomfortu, a także zmniejszyć ból. Z doświadczenia specjalistów często wynika, że pacjenci poddawani zabiegowi laserowemu zgłaszają zmniejszenie bólu szybciej niż przy jakiejkolwiek innej terapii.

Choroby leczone terapią laserem:

-zapalenie kości i stawów

-reumatoidalne zapalenie stawów

-zapalenie ścięgna achillesa

-ból w pachwinie

-fibromialgia
- bóle głowy

-skargi na biodra

-skargi na kolana

-skargi na plecy

-neuropatia

-zapalenie powięzi podeszwowej

-zapalenie zatok

-dolegliwości ud i nóg

Czasy leczenia wahają się od pięciu do piętnastu minut w zależności od stanu. Ostre stany zwykle wymagają od pięciu do ośmiu zabiegów, podczas gdy stany przewlekłe wymagają dodatkowych zabiegów. Silne lasery wyższej klasy wnikają głęboko w tkankę, co powoduje radykalne zmniejszenie dolegliwości bólowych i szybkie wydłużenie czasu gojenia uszkodzonego obszaru, co przyczynia się do trwałej redukcji bólu i przywrócenia prawidłowego funkcjonowania.

Przeciwwskazania i ostrzeżenia dotyczące laseroterapii

Laseroterapia nie powinna być stosowana bezpośrednio do oczu ani na jakikolwiek obszar z rakiem, tarczycę lub ciężarną macicę, jądra, obszar rozrusznika serca, bezpośrednio płód lub obszar krwotoku. Należy zachować ostrożność w przypadku osób o ciemnej skórze oraz stosujących leki fotouczulające lub kremy do skóry. Laser nie może być też nakładany na miejsca na skórze pokryte przez tatuaże.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *