Laseroterapia zapewnia bezpieczne, nieinwazyjne, nienarkotyczne i skuteczne leczenie bólu za pomocą lasera terapeutycznego. Terapia laserowa została dobrze udokumentowana i jest ogólnie akceptowaną alternatywną metodą leczenia w celu:
-
łagodzenia bólu
-
promowania naprawy tkanek.
Zastosowanie energii świetlnej do uszkodzonych tkanek sprzyja podniesieniu temperatury tkanek, aby bezpiecznie zwiększyć miejscowy przepływ krwi, drenaż limfatyczny i krążenie w leczonym obszarze. Oprócz tych terapeutycznych efektów termicznych, poziom hemoglobiny jest podwyższony, co powoduje większe natlenienie tkanki. Podczas gdy ulga w bólu jest często osiągana po kilku zabiegach, celem terapii jest przebudowa tkanek. Tkanka (np. nerw, mięsień, kość i ścięgno) składa się z warstw komórek. Kiedy komórki są uszkodzone, nie działają prawidłowo i jako takie nie działają też tkanki. Laseroterapia wysokoenergetyczna przywraca funkcję komórki, dzięki czemu tkanki i narządy mogą wykonywać swoje zadania.
W połączeniu z dodatkowymi zabiegami można usunąć przyczynę dyskomfortu i ją zmniejszyć, zmniejszając w ten sposób przyszłe zaostrzenia i zwyrodnienia.
Terapia laserem wysokiej mocy dokonała dramatycznej zmiany u pacjentów, którzy zdecydowali się na tę procedurę, a wielu z nich zgłosiło znaczną poprawę już po pięciu wizytach. Pięć wizyt to nie magiczna liczba. Nie sugeruje się, że potrzeba 5 wizyt, aby złagodzić ból, ani nie ma to sugerować, że ból ustąpi w ciągu 5 wizyt. Zabiegi laserowe Gdańsk działa na uszkodzoną tkankę, która w większości przypadków powoduje dyskomfort. Typowe plany leczenia wymagają wielu sesji, aby zająć się przyczyną dyskomfortu, a także zmniejszyć ból. Z doświadczenia specjalistów często wynika, że pacjenci poddawani zabiegowi laserowemu zgłaszają zmniejszenie bólu szybciej niż przy jakiejkolwiek innej terapii.
Choroby leczone terapią laserem:
-zapalenie kości i stawów
-reumatoidalne zapalenie stawów
-zapalenie ścięgna achillesa
-ból w pachwinie
-fibromialgia
- bóle głowy
-skargi na biodra
-skargi na kolana
-skargi na plecy
-neuropatia
-zapalenie powięzi podeszwowej
-zapalenie zatok
-dolegliwości ud i nóg
Czasy leczenia wahają się od pięciu do piętnastu minut w zależności od stanu. Ostre stany zwykle wymagają od pięciu do ośmiu zabiegów, podczas gdy stany przewlekłe wymagają dodatkowych zabiegów. Silne lasery wyższej klasy wnikają głęboko w tkankę, co powoduje radykalne zmniejszenie dolegliwości bólowych i szybkie wydłużenie czasu gojenia uszkodzonego obszaru, co przyczynia się do trwałej redukcji bólu i przywrócenia prawidłowego funkcjonowania.
Przeciwwskazania i ostrzeżenia dotyczące laseroterapii
Laseroterapia nie powinna być stosowana bezpośrednio do oczu ani na jakikolwiek obszar z rakiem, tarczycę lub ciężarną macicę, jądra, obszar rozrusznika serca, bezpośrednio płód lub obszar krwotoku. Należy zachować ostrożność w przypadku osób o ciemnej skórze oraz stosujących leki fotouczulające lub kremy do skóry. Laser nie może być też nakładany na miejsca na skórze pokryte przez tatuaże.