3 rzeczy, o których musisz wiedzieć przed współpracą z rzeczoznawcą majątkowym

oto praca realWłaściciele małych firm mają dużo do powiedzenia, jeśli chodzi o tematykę nieruchomości komercyjnych – zwłaszcza w dzisiejszych czasach. Jest to ważna kwestia: uzyskać wycenę nieruchomości komercyjnej, która może się nieco różnić od wycen przeprowadzanych dla nieruchomości mieszkalnych.

Temat ten różni się bardzo od nieruchomości mieszkaniowej, ponieważ oceny są bardziej subiektywne. Duża część wartości pochodzącej z budynku komercyjnego opiera się na uzyskanych stawkach czynszów związanych z wydatkami. Zasób podstawowy jest ważny, ale nie zbliżony do tego, w jaki sposób nieruchomości mieszkaniowe wartościują aktywa.

Innymi słowy, jeśli chcesz uzyskać wycenę nieruchomości komercyjnej – być może dlatego, że chcesz ją kupić lub sprzedać, lub nawet dlatego, że chcesz ustalić wartość najmu lub złożyć apelację od podatku od nieruchomości – będziesz musiał dowiedzieć się co nieco na ten temat. Zapytaliśmy doświadczonego rzeczoznawcę ds. nieruchomości komercyjnych o kilka najważniejszych rzeczy, jakie należy wiedzieć o komercyjnych wycenach nieruchomości. Zapraszamy do lektury!

1. Inspekcja stanowi jedynie niewielką część procesu oceny

W zależności od wielkości i złożoności nieruchomości, która ma zostać oceniona, przeprowadzenie inspekcji nieruchomości może zająć od mniej niż godziny do kilku godzin. Niektórzy klienci postrzegają to jako cały proces, ale prawda jest taka, że ​​to dopiero początek. Rzeczoznawcy badają własność publiczną i zapisy dotyczące podziału na strefy, badają dane demograficzne i dotyczące stylu życia oraz kompilują porównywalne koszty:

  • sprzedaży
  • wymiany
  • wynajmu

Następnie analizują te informacje, odnosząc się do wartości nieruchomości. Wreszcie, piszą raport na temat swoich ustaleń. Inspekcja to dopiero początek procesu oceny, który może potrwać kilka dni lub nawet tygodni.

2. Nie próbuj fałszywie przedstawiać faktów

Rzeczoznawcy są zawodowymi sceptykami. Będą starali się zweryfikować wszystko, co powiesz im z innych źródeł. Dobry rzeczoznawca majątkowy nawet często zadaje pytania, na które zna już odpowiedź, aby sprawdzić wiarygodność ludzi, którzy pokazali mu nieruchomość. Rzeczoznawcy zawsze zastanawiają się, w jaki sposób będą bronić swoich opinii, jeśli zostaną kiedykolwiek postawieni przed sądem, nawet w zadaniach, w których spory sądowe wydają się mało prawdopodobne. Jeśli coś błędnie przedstawisz, oceniający zdyskredytuje wiarygodność czegokolwiek, co mówisz.

3. Nie ukrywaj informacji

Prawdopodobnie zostaniesz zapytany, czy możesz dostarczyć rachunek podatku od nieruchomości, zestaw rysunków nieruchomości, zestawienie dochodów i inne rzeczy. Być może nie wiesz, dlaczego rzeczoznawca prosi Cię o coś, ale najlepiej zapewnić, co możesz. Rzeczoznawcy nie są zainteresowani niesłusznym zamawianiem plików roboczych, ale potrzebują pewnych informacji, a im więcej udostępniasz, tym szybciej mogą wykonać zadanie. Jeśli jednak kwestionujesz opinie rzeczoznawców i generujesz dodatkowe informacje, które nie zostały dostarczone od samego początku, sam tracisz wasz cenny czas.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *