Jak sprzedawać nieruchomości klientom zagranicznym?

reliable-real-estate-agent-1

Handel nieruchomościami to dość intratny interes. Poza tym jest niebanalny, ponieważ taki agent nieruchomości wciąż się przemieszcza, odwiedza różne tereny, miasta, wsie itp. Jego praca więc nie jest nudną pracą w biurze, wykonującą wciąż te same czynności. W pracy agenta nieruchomości może dziać się bardzo wiele i to za sprawą nie tylko specyfiki tej pracy, ale także wielu innych czynników, włącznie z kontaktami z często bardzo nietypowymi ludźmi.

A jak wiadomo nic tak nie jest oczywiste, jak zmienność ludzkich charakterów. Może to dostarczyć w pracy agenta nieruchomości wielu ciekawych zdarzeń (zarówno tych dobrych, jak i tych niezbyt dobrych) i to na dodatek wcale nie np. raz na miesiąc, ale nawet kilka razy dziennie. Jak widać praca takiego agenta może być bardzo ciekawa i niebanalna.

Handel nieruchomościami dla klientów zagranicznych

Co jest najważniejsze przy takich transakcjach? Oczywiście, trzeba znać język. I to nie ten literacki (z książek), ale potoczny, mówiony. Polska jest w strefie Schengen, a to oznacza, że można dokonywać rzeczy, których brak tej strefy by wykluczał. Oczywiście, nieruchomość można kupić wszędzie (nawet tam, gdzie nie ma takiej strefy), jednak czy będzie to na tyle bezpieczne, że taki kupujący nie straci swoich pieniędzy, a często także samej nieruchomości? Zakup ziemi i domu to nie jest tak, jakby się kupowało samochód (który można zabrać ze sobą wszędzie).

Często w czasie kupowania nieruchomości sytuacja polityczna danego kraju jest bezpieczna, może się jednak zmienić, szczególnie w krajach o niestabilnej polityce. Klienci, pragnący zakupić jakąś nieruchomość w obcym kraju muszą liczyć się z jego obowiązującymi przepisami, ale także muszą się liczyć z ich nagłą zmianą. Nie przeszkadza to wielu zagranicznym nabywcom, kupować jednak różne nieruchomości w wielu krajach świata. Polska jest obecnie krajem w miarę stabilnym, dlatego wciąż wzrasta chęć na zakup naszych ziem. Reguluje to także odpowiednia ustawa.

Jak sprzedać nieruchomość komuś obcojęzycznemu?

Przede wszystkim taki klient może znać j. polski. Jednak nie na tyle, aby móc połapać się w naszych umowach (szczególnie tych małym druczkiem). Nawet ktoś, kto doskonale zna j. polski, wcale nie musi go rozumieć. Bo znać język, a go rozumieć, to dwie różne rzeczy. Szczególnie, jeśli dotyczy to umów prawno – notarialnych. A przecież takie są obowiązkowe przy sprzedaży – zakupie nieruchomości. Co zatem należy zapewnić takiemu klientowi, który właśnie przyjechał do Polski po to, aby kupić jakąś nieruchomość?

Należy mu zapewnić odpowiedniego tłumacza. Nie tylko do celów tzw. dogadania się, czy przeprowadzenia negocjacji ze sprzedającym, ale także (przede wszystkim) do dyspozycji takiego kupującego powinien być tłumacz przysięgły. Ponieważ umowy notarialne muszą być tłumaczone przez odpowiednich tłumaczy, posiadających odpowiednie wykształcenie, oraz uprawnienia zawodowe, co daje gwarancję uwierzytelnionych tłumaczeń umów notarialnych.

Artykuł opracowaliśmy wspólnie z firmą Dominium.pl – nieruchomości Kraków

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące usług, produktów medycznych chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

1 komentarz do “Jak sprzedawać nieruchomości klientom zagranicznym?

  1. 26 lutego 2019 at 13:02

    Super przydatny artykuł – dzięki!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *